Evde idrar sonrası sonda çıkarma ve takma işlemleri için sağlık ekipleri hastalara yönelik uygulamalarda bulunuyor. Özellikle uzun süreli olarak ağır hastalık geçirenler ameliyat sonrasındaki süreci evde yatarak geçirmek zorunda bulunanlar için evde sonda değişimi hizmeti hastaneler dışında Anadolu Evde Sağlık hizmetleri ekibimiz tarafından da uygulanır. Uygulama süreci içerisinde randevu alım süreci sonrasında ön tespit için hasta ile görüşme yapılır. Müşteri memnuniyeti odaklı anlayışımız doğrultusunda sunduğumuz fırsat zor durumda olan, kronik rahatsızlığı bulunan, yürümekte zorluk çeken hastalara yönelik sunulur.

Evde idrar sondası takma ve çıkarma işlemleri hasta olan kişilerin yakınları tarafından uygulanırken gerekli tedbirlere dikkat edilmeyebilir. Sağlık açısından steril olması gereken bu işlemi pratik ve kolay bir tarafı bulunur. Alanında uzman ve bu işte profesyonel olmuş olan sağlık hizmet ekibimiz sizlere istediğiniz her anda evde sonda takma çıkarma ya da değiştirme hizmetini sunuyor. Gerekli gördüğünüz her anda sağlığınızı koruyabilmek ve destekleyebilmek için sizlere en doğru hizmeti sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bizlere evde sonda değişimi hizmeti için aktif telefon hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Evde sonda değişimi sağlık ve bakım hizmetleri kapsamında kişisel olarak alanında uzman hemşirelerimiz tarafından sağlanır. İdrarını doğal yollarla dışarıya atamayan kişilere yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulama sırasında kullanılan boru yardımı ile ucundaki idrar torbasına biriktirilir ve boşaltım sağlanır. Özellikle cerrahi ameliyatlar sonrasında kişinin yataktan kalkamadığı durumlarda, ağır yaralı hastalıklarda, omurilik yaralanmaları başta olmak üzere vücudun farklı alanlarındaki fonksiyonel bozukluklarda kullanılan bir tedavi yöntemidir. Prostat hastalığı nedeniyle büyümeden kaynaklı idrarını yapmakta zorlananlar ya da hiç yapamayanlar sonda uygulamasını kullanabilir. Evde sonda değişim hizmeti kapsamında sağlık ekibimiz tarafından sunulan hizmet İstanbul ve civar bölgelerinden talep edilebilir.