Sonda yatalak olan hastalarda ve ameliyattan sonra kullanılmakta olan bir aparattır. Bu aparat ile idrarını kendi kendisine yapması mümkün olmayan hastaların idrarını atması sağlanmaktadır. Tabii ki bu aparata doğru şekilde takılması ve zaman zaman değiştirilmesi gerekmektedir. Fakat bu aparatın takılması kesinlikle uzmanlık gerektirmektedir. Bu yüzden bir doktorun veya hemşirenin takması gerekmektedir. Fakat özellikle de yatalak bir hastanın sonda değişimi için hastaneye gelmesi çok zor olmaktadır. Bu aparat takıldıktan sonra eve geri dönülmesi de ayrı bir problem oluşturmaktadır. Bu noktada evde sonda hizmeti insanlar tarafından en çok araştırılan hizmetlerden birisi olmaktadır.

Anadolu Evde Sağlık firmamız bu noktada her türlü evde bakım hizmetini vermektedir. Firmamız evde hemşirelik hizmetinden tutun da evde tahlil hizmetlerine kadar çok geniş bir alanda hizmet vermektedir.

Evde Sonda Değişimi Nasıl Yapılmaktadır?

Başta da belirtiğimiz gibi hastanızın problem yaşamaması için mutlaka sondanın belirli aralıklar ile değiştirilmesi gerekmektedir. Firmamız evde sonda değişimi yaparken;

  • İlk olarak önceki sondayı doğru şekilde çıkarmaktadır. Bu aşamada hem hastanın canının yanmamasına hem de etrafın kirlenmemesine dikkat etmektedir.
  • Sonrasında yeni sondayı çıkarmakta ve bunu takmaktadır. Firmamız bu noktada sterilizasyona çok önem vermektedir. Tüm ekipmanlar özel kutularda taşınmaktadır.
  • Sonda takıldıktan sonra gerekli kontroller yapılmaktadır. Herhangi bir kaçak olmadığından emin olunmaktadır.

Bu aşamadan sonra ekibimiz tekrar merkezimize dönmektedir. Eğer değişim yapılmayacaksa ve ilk kez takılacaksa bu durumda  ilk aşama atlanmakta ve geriye kalan aşamalar aynen yapılmaktadır. Sondayı takmak için bu alanda eğitim almış olan hemşirelerimiz gelmektedir. Yine kullanılan malzemeler de bu alandaki en iyi firmalardan tedarik edilmektedir.

İstanbul Evde Sonda Hizmeti

Anadolu Evde Sağlık firmamız İstanbul genelinde hizmet vermekte olan bir firmadır. İstanbul’un neresinde yaşıyor olursanız olun ekibimiz kapınıza kadar gelmekte evde sonda takma veya sonda değiştirme işlemini gerçekleştirmektedir. Firmamız bu alandaki en köklü firmalardan birisidir. İstanbul ilinde hizmet veren en eski firmalar arasında bulunmaktadır. Tabii ki bu köklü yapısı sayesinde de tüm hizmetlerini en doğru şekilde planlamakta ve sizlere sunmaktadır.