Evde sağlık hizmeti kapsamında bu alanda profesyonel şekilde yetişmiş sağlık çalışanları tarafından sunulan bir hizmettir. Evde sonda takma ve çıkarma hizmeti uzman personeller tarafından etkin bir hizmet olarak her ortamda sunulabilir. Anadolu Evde Sağlık firması profesyonel çalışanları ile beraber evde sonda değişimi ve temizleme hizmetini kapsıyor. Günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak tercih edebileceğiniz evde sağlık hizmeti kapsamında değerlendirilebilir.

Sonda takma işlemi hastaların tedavisi sürecinde yatağa bağımlı olmaları ya da kronik rahatsızlığa sahip olmaları nedeniyle doğal yollarla mesane boşaltımı sağlamasında etkin bir sonuç elde edilir. Hemşirelik hizmetleri kapsamında evde bakım personelleri İstanbul ili ve çevre ilçelerden sizlere en doğru sonda takma hizmetini sunuyor. Tıbbi olarak uygulanan bu müdahalenin alanında uzman çalışanlar tarafından kişiye sunulması önemlidir.  Ağır ameliyat süreci sonrası evde bakım hizmeti devam eden hastalar iyileşme sürecinde doğru tekniklerle desteklenmelidir. Firmamız evde sonda takma talebi karşısında sunulan isteğe yönelik randevu taleplerini kabul ediyor. Verilen gün ve saatte sağlık personelimiz uygun ekipmanları ile beraber bulunulan alana gelebiliyor. Uygulanan işlem öncesi ve sonrasında sağlık çalışanları herhangi bir problem olmadığını tespit ettiğinde ancak halka açılabilir hale geliyor. Sonda takma işlemi yaklaşık 15 dakika sürebiliyor.

Evde sonda hizmeti beslenme sondası ve idrar sondası olarak iki farklı gruba ayrılır. Her ikisinin yapısı farklıdır. Hasta yakınlarına ihtiyaç duyulan herhangi bir anda bir konu bilgilendirmesi sunulduktan sonra hizmete başlanır. Tıbbi işlem sırasında silikon ya da kauçuk olarak iki farklı modelde sonda çeşidi bulunur. Sonda takma hizmeti genellikle küçük çocuklarda ya da ileri yaş seviye grubunda daha etkin kullanılır. Ağız yolu ile yaşamsal faaliyetlerini sürdüremeyenler, besinleri çiğneyemez hale gelenler için hastaya yönelik uygulanacak işlem öncesinde hasta yakını konu üzerine detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Etkin hizmet alanı olarak uygulanan işlemin bölgede açık yara bırakmaması için titizlikle süreç yönlendirilir.