Evde sağlık hizmeti kapsamında profesyonel bir kadro ile sunulan evde sonda takma hizmeti acil durumlarda sunulan sağlık hizmetleri arasında dahil edilir. Anadolu evde sağlık firması evde sonda takma hizmetini ihtiyaca yönelik olarak özel eğitim almış hemşireler eşliğinde sunar. Doktor kontrolünde gerçekleştirilen sonda takma tedavisi evde bakım süreci devam eden hastaya yönelik uygulanır.

İdrar ve gıda sondası olarak iki farklı aşamadan oluşan sonda takma işlemi bu alanda eğitim almış kişiler tarafından uygulanmalıdır. Evde sonda değişimi sırasında steril bir ortam sunabilmek önemlidir. İdrar kanalından idrar kesesine ulaşan sonda uzman bir doktor tarafından takıldıktan sonra hastalık süreci geçinceye kadar uzman hemşirelere devredilir. Firmaların üstlendiği sonda bakım hizmeti Anadolu evde sağlık firması farkıyla talep eden hastaya sunulur. Ev konforunda sunulan bu sağlık hizmeti hastane korkusu olan kişiler için iyi bir seçenektir.

Evde sonda hizmeti almak isteyen bir kişi kendini daha güvende hissetmek isteyebilir. Steril bir ortamda bu hizmeti almak isteğinde olabilir ya da yatağa bağımlı halde tedavi süreci devam ediyor olabilir. İleri derece kanser hastalığı bulunan kişilerin de destek olarak evde bakım sürecinde faydalandığı bir hizmet türüdür. İdrar sondası idrar kanalında yaşanan darlık şikayeti, cerrahi ameliyat sonrasında oluşan tuvalet ihtiyacını giderebilmek veya sinir hasarına bağlı olarak fonksiyonelliğini kaybeden organın fonksiyonel bozukluğunu giderebilmek için talep edilebilen bir hizmettir.

İdrar sondası dışında beslenme sondası hizmeti de sunulur. Oral yolla beslenemeyen hastalar için en uygun seçenektir. İdrar sondası silikon ve kauçuk sonda olarak ikiye ayrılır. İdrar sondası haftada bir, silikon olarak kullanılıyorsa ayda bir değişiminin yapılması yeterlidir. Ancak konu ile ilgili hastanın doktoru ile iletişime geçerek bilgi almak gerekir. Anadolu Evde Sağlık firması İstanbul ilinde evde sağlık hizmeti kapsamında evde sonda takma hizmetini sunar. Randevu talebiniz için iletişim hattını kullanarak irtibata geçmeniz yeterlidir.