Evde sonda takma uygulamaları devlet hastanesi dışında sağlık ekipleri tarafından ev ortamında uygulanabilir. Özellikle uzun dönem yatağa bağlı olan hastalar için gerekli olan bir hizmet türüdür. Hasta kas ve sinir sistemine kontrol edemez hale gelir. Evde sonda hizmeti idrar sonrası herhangi bir sebepten kaynaklı olarak kişinin doğal yollarla boşaltım sağlayamaması ve bundan kaynaklı olarak idrar kesesi içerisine bir sonda yerleştirilerek dışarıya çıkarılması işleminden oluşur. Beslenme sonrası ise ağız yolu ile beslenme sürecini gerçekleştiremeyen zorluk çeken kişilerin midesine uzatılan bir tüp yardımıyla beslenmesi sürecidir. Evde sonda takma hizmeti Anadolu Evde Sağlık ekibi tarafından dikkat edilerek doğru ve yerinde bir hizmet sunulur. Sunduğumuz hizmet hakkında bilgi alabilmek evde sonda takma ücreti konusunda danışabilmek için bizleri telefon hattımız üzerinden arayabilirsiniz.

Evde sonda takma hizmetinde belirli aşamalar bulunur. Bu aşamalarda önemli olan belirli bir bilince sahip şekilde süreci yönetebilmektir. İdrar sondası iki farklı tipte bulunabilir ve her bir şeklinin belirli bir kullanım metodu bulunur. Eğer çok uzun süre tedavi şekli uygulanacaksa silikon sonda takılması tavsiye edilir. 10 dakika içerisinde gerçekleşen sonda takma işlemi eve gelen hemşire tarafından uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra hasta ve hasta yakınları konu üzerine bilgilendirilir. İstanbul bölgesinden bizlere evde destek hizmeti talebinizi iletebilirsiniz.

Evde sonda takma işleminde önemli olan süreci kontrollü bir şekilde sürdürebilmektir. Sonda takıldıktan sonra torbadan dışarıya herhangi bir sızıntı olmaması sondanın yerinden çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesi, idrar torbasında yaşanabilecek herhangi bir tıkanma durumunda ani müdahale ve uzun süreli takılı olması gerektiğinde ne gibi önlemler alınması gerektiği uzmanlarımız tarafından kontrollü bir şekilde yürütülür. Beslenme sonrasında talep eden hastalar için ise uygun hijyenik ortam sağlanarak hasta tedavi sürecine yönlendirilir. Yaklaşık 10 dakika süren tedavi sonrası sonda takılma işlemi sırasında özel üretilmiş borunun mideye ulaşmasına dikkat edilir. Süreçte burundan uygulanan ve mideye ulaştırılan ince boru bir kateter yardımıyla sağlanır. Burun kısmına bir bant yardımıyla kateter sabitlenir ve işlem tamamlanır. Süreçte sunulan evde sonda takma ve çıkarma hizmetten faydalanabilmek için bizlere aktif telefon hattımız üzerinden arayarak ulaşabilirsiniz.