Trakeostomi kendi kendisine nefes almakta güçlük çeken hastalara takılan ve hastaların rahat bir şekilde nefes almasını sağlayan bir parçadır. Bu parça hastalar için hayati bir öneme sahiptir. Bu noktada bu parçaya doğru şekilde bakım yapılması da önemlidir. Trakeostomi denilen bu aparatın dış kısmında bulunan yere kanül denmektedir. Kanülün temizlenmesi hastanın sağlıklı bir nefes alması için büyük bir önem taşımaktadır. Bu noktada hastaların sürekli hastaneye gitmesi gerekmektedir. Fakat bu tür hastaların sürekli olarak hastaneye gitmesi de kolay değildir. İnsanlar bu noktada evde trakeostomi temizliği hizmetleri çok fazla araştırmaktadır. İnsanlar hastaneye gitmelerine gerek kalmadan bu parçanın temizliğini yaptırmak ve sağlıklı bir nefes almak istemektedir. Bu noktada İstanbul ilinde hizmet veren Anadolu Evde sağlık firmamız yardımınıza koşmakta ve bu hizmeti sizlere sunmaktadır.

Evde Trakeostomi Kanül Değişimi

Daha önce de belirtiğimiz gibi kanülün düzenli olarak temizlenmesi ve zaman zaman değiştirilmesi gerekmektedir. Hastanın sağlıklı bir nefes alması için bu çok önemlidir. Bu noktada evde trakeostomi kanül değişimi de insanlar tarafından araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Anadolu evde sağlık firmamız bu noktada sizlere gerekli olan hizmeti vermektedir. Gerekli olan durumlarda trakeostomi temizliği gerekli olan durumlarda ise değişimi yapmaktadır. Tüm bu hizmetleri evinizde sunmaktadır. Bu sayede rahat bir şekilde hizmet almanız sağlanmaktadır. Firmamız bu konuda her zaman uzman olan doktorlar ile çalışmaktadır. Sizlerin sağlığı bizim için en önemli husustur. Bu noktada sorunsuz bir hizmet almanız ve sağlığınızın en iyi şekilde korunması bizim için çok önemlidir.

Evde Trakeostomi Hizmetleri Nasıl Verilir?

Gerek değişim gerekse de temizlik işlemlerinde ilk olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir. Uzman hemşirelerimiz ve doktorlarımız tam saatinizde evinize gelmektedir. Tamamen steril olarak gerekli olan malzemeleri de yanlarında getirmektedir. Sonrasında hastanın trakeostomisine gerekli olan müdahaleyi yapmaktadır. İşlemlerden sonra hasta kısa bir süre takip edilmekte ve bir problem olmadığından emin olunmaktadır. Sonrasında hizmet tamamlanmakta ve ekibimiz evinizden ayrılmaktadır. Bu noktada mutlaka uzman doktor veya hemşirelerimiz hizmet vermektedir.