Trakeostomi tedavisi soluk alıp vermede güçlük çeken hastalara yönelik uygulanan sağlık hizmetleri arasında yerini alıyor. Geçmişe bakıldığında milattan önceki Antik Mısır dönemine dayanan bu uygulama gırtlağın biraz altında açılan delik ile hastanın daha rahat nefes alabilmesini sağlayacak bir yöntemi içeriyor. Genellikle nefes borusunda darlık yaşayanların burun ya da ağız yolu ile nefes alamamasından kaynaklı olarak tedavi sürecini kolaylaştırabilmek için kullanılan bir tekniktir.

Hastanın daha rahat nefes alabilmesini sağlayacak trakeostomi kanülleri düzenli aralıklarla değiştirilerek temizliği ve hijyeni sağlanmalıdır. Trakeostomi açılması, düzenli bakımı, temizlenmesi ve yenilenmesi gibi tüm aşamaların uzman gözetiminde gerçekleştirilmesi gerekir. Anadolu evde sağlık firması bu alanda uzman ve yetkili hemşireleri ile beraber trakeostomi bakımı ve değişimi için en etkili ve doğru hizmeti sunar. Ev konforunda sunulan bu hizmet hastanın sürekli olarak hastaneye gitmesine gerek kalmadan bulunduğu ortamda hizmet sunulabilmesine destekler.

Tıpta Akut ya da kronik olarak adlandırılan hastalıklar ile solunum güçlüğü yaşayan hastaların daha rahat nefes alabilmelerini sağlayar. Lokal ya da genel anestezi tekniği ile uygulanan bir tedavidir. Hava yolundaki açıklığı sağlayan aparatın belirli aralıklarla değiştirilmesi önemlidir. Değişim işlemleri hemşireler tarafından sağlanabilir. Ev konforunda trakeostomili bir hasta üzenli olarak bakımı sağlanabilir. İstanbul bölgesinde bulunan firmamızla iletişim kurarak trakeostomi bakımı ve değişimi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ev konforunda sunulan bu hizmetin en büyük avantajı ise bağışıklık sistemi zayıf olan yaştaki bebekler ile 65 yaş üstü ileri yaş grubu için tedbir alabilmeyi kolaylaştırır.

Kronik rahatsızlığı bulunanlar, gündelik hayatı yoğun geçenler ile hastane korkusu bulunanlar için de büyük bir kolaylık sağlar. Trakeostomi bölgesi doğru aralıklarla değişim sağlanarak enfeksiyon riskine karşı önlem alınması gereken bir konumdadır. Bu nedenle düzenli aralıklarla temizliği yapılmalı ve pansumanı gerçekleştirilmelidir. Bölgede yapılacak değişim işlemlerinde açık yara oluşturmamak büyük önem taşır. Doğru şekilde hizmetin sunulabilmesi için bu alanda eğitim almış hemşirelerin müdahale etmesi önemlidir. Trakeostomi değişimi fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilmek için firmamızın iletişim hattını arayarak irtibata geçebilirsiniz.