Evde Trakeostomi değişimi hizmeti hastane ortamında tedavi süreci tamamlanan ve tedavisi evde devam eden hastalar için en uygun yöntemi içeriyor. Hastaya ev konforunda steril bir ortam sağlanıyor. Hastane ortamını aratmayacak teçhizatlar alanda bulundurularak gerekli tedbir anında özel hemşireler tarafından uygulanabiliyor. Anadolu evde sağlık firma çalışanları tarafından sunulan bu hizmet profesyonel bir kadro ile birlikte uzun yıllardır ihtiyaç duyulan anda geçerli oluyor.

Trakeostomi kanül değişimi bakım hizmetinin en önemli sebeplerinden birisi hastanın hijyenik bir ortamda tedavi sürecinin tamamlanabilmesidir. Belirli bir süre sonra tedaviyi tamamlandığında çıkarılacak olan trakeostomi için düzenli aralıklarla bakımının yapılması önemlidir. Trakeostomi kanül değişimi hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar iletişim hattını kullanarak irtibata geçebilir. Trakeostominin bağlantı kurduğu gırtlak noktasında oluşabilecek herhangi bir açık yara farkında olmadan kızarıklığa, koku oluşumuna sebep olabilir.

Trakeostomi temizliği belirli aralıklarla değiştirilmeli ve iyice temizlenmelidir. İlk 3 ayda bir değiştirilmesi öngörülüyor ancak iç kanül alanı her gün su ile temizlenerek yeniden takılması öneriliyor. Akut ve kronik hastaları için solunum yollarında güçlük çekenler cerrahi yöntem ile lokal olarak boyun kısmından delik açılması suretiyle hava çıkışı oluşturulur. Buna trakeostomi adı verilir. Bu aparatın doğru kişiler tarafından bölgeye uygulanması önemlidir. İstanbul ile ve çevre ilçelerden iletişime geçtiğinizde bizlerden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Trakeostomi hizmeti ilk kez verilecekse yoğun bakım merkezlerinde doktorlar tarafından uygulanmalı ancak bakım süreci ev konforunda devam edebilir. Trakeotomi kanül değişimi hizmeti evde sağlık bakım personelleri tarafından günlük takip ile düzenli aralıklarla sunulur. Kanülde kayma, tıkanma, kanama gibi durumlara sebep vermemek için bölgenin ağrı ve acısını azaltabilmek adına düzenli aralıklarla temizlik ve bakım hizmetinin sunulması önemlidir. Trakeostomi bakım hizmetini sunacak olan kişinin tamamen stresten uzak bir şekilde ortama yaklaşması gerekir. Konu üzerine detaylı bilgi alabilmek ve Trakeostomi bakım ve değişim hizmetinden uzaklık personel temin aracılığı ile yararlanabilmek için firmamızın etkinin iletişimi hattını kullanılacak irtibata geçebilirsiniz.