Solunum rahatsızlığı çeken ve solunum yetmezliği yaşayan hastalar için uygulanan tedavilerden birisi de Trakeostomi olmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile hastaların nefes almaları kolaylaştırılmaktadır. Gırtlaktan yani nefes borusunun bulunduğu yerden açılan delik ile hastanın nefes alması sağlanmaktadır. Burada önemli olan temel nokta hijyendir. Çünkü açık olan yara ve hastanın nefes alması için sürekli açık tutulan boğazdan mikrop kapması muhtemeldir. Bu durumu yaşamamak adına mutlaka temiz bir ortamda muhafaza yapılmalıdır. Hasta yakınlarının bu anlamda gerekli eğitimleri alması şarttır. Evde yapılabilen bu tedavide ortamın iyi dezenfekte edilmesi gerekir. Evde Trakeostomi tedavisi olan hastaların yakınları ek olarak beslenme gibi konularda da eğitime tabi tutulmalıdır.
Trakeostomi Tedavisinde Beslenme ve Bakım
Öncelikle burada önemli olan noktalardan birisi de bakımdır. Bakım konusunda hastanın anlık takibi gerekir. Anlık olarak yara bölgesi izlenmelidir. Belirli periyotlar ile yara bölgesindeki oluşumlar takip edilmelidir. Bu takip sonrasında yara etrafında kızarıklık veya farklı problemler var ise solüsyon yardımıyla silinmelidir. Doktor kontörlünde ve hemşire eşliğinde yapılan bakım çok daha sağlıklı olacaktır. Bu yüzden Evde Trakeostomi tedavisi hizmetinden faydalanarak doktor kontrolünde bir tedavi süreci yürütülebilir. Özel bir bantla kapatılan bu hava yuvası iyi korunmalıdır. Gerekli görüldüğünde ise evde Trakeostomi değişimi yapılarak hastanın mikrop kapması engellenmelidir. Siz de Anadolu Sağlık Merkezi evde sağlık hizmetlerini tercih ederek bu durumdaki hastanızın bakımını yaptırabilirsiniz.

Evde trakeostomi değişimi profosyonel kadrosu ile birlikte Anadolu Evde Sağlık firmamız tarafınca yapılmaktadır. Hastamızın yol stresi ve transfer sürecinde yıpranmaması adına profosyonel kadromuz ile Anadolu Evde Sağlık olarak Evde trakeostomi değişimi için hizmetinizdeyiz. Trakeostomi değişimi ile lakalı ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Evde Trakeostomi Bakımı Fiyatları
Burada fiyat tedavi sürecine ve evreye göre değişmektedir. Eğer hastanın nefes alması çok güç ise bu durumda destek gerekebilir. Ayrıca sürekli olarak hemşire kontrolünde olması gerekebilir. Trakeostomi fiyatları ise bu noktada değişecektir. Evde sürekli hemşire olması veya sık sık doktor kontrolü gerekmesi fiyatları etkileyecektir. Bakım zamanlarında yaranın iltihap kapmamasına da özen gösterilmelidir. Ancak bu şekilde hastanın daha uzun yıllar yaşaması mümkün olacaktır. Ayrıca nefes almasında bir problem oluşmaması ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Anadolu Sağlık Merkezi olarak uzman ekibimizle hizmet veriyoruz. Hemşirelerimiz ile adresinize gelerek tedavi sürecinde her an yanınızda oluyoruz.