Sağlık hizmeti kapsamında ev ortamında kan veya numune alma hizmeti personel ekibimiz tarafından sunulan bir çeşit tedavi tekniğidir. Günümüz laboratuvarlarında gönderilen her bir numunenin sonuçlarının çıkarak kişiye ulaştırılması oldukça uzun bir zamanı yayılır. Bu süreç 30 günü bulabilir. Bazı durumlarda bu süreyi aşabilir. Yoğunluktan kaynaklı olarak da hastane ortamında sonuçlara ulaşabilmek pekte kolay olmaz. Böyle bir durumda etkin sağlık hizmeti kapsamında Anadolu evde sağlık firmasının sunmuş olduğu evde kan tahlili hizmetinden faydalanılabilir. Belirlenmiş gün ve saatte personel ekibimiz sizlere ulaşarak yapılması gerekenler ve sürece dair detaylar hakkında bilgi verir. Kişinin hastaneye ya da herhangi bir laboratuvara gitmesine gerek kalmadan ev veya iş yerine gelinerek sunulan bir hizmet çeşididir. Sağlık personelimiz bireyin daha steril ve hijyenik bir ortamda tedavisinin yönlendirilebilmesini sağlar.

Hemşireler tarafından damar yolunun açılması, kan alınması, serum takma işlemleri ya da sonda takılması gibi işlemlerde sunulur. Kişiden kan testinin alınabilmesi için en az 10 saat aç kalmış olması gerekir. Uzun süreli açlık sonrası herhangi bir kliniğe gitmeye gerek kalmadan ev ortamında kan örneği alınır. Bu örneklerle laboratuvar iletilir. En geç 3 gün içerisinde sonuçları kişiyle paylaşılır. Evde kan tahlili kişiye sunduğu faydalar arasında şunlar yer alır:

  • Hasta daha güvenilir bir ortamda sağlık ve bakım sürecinin devam ettirir.
  • Kişiye özel bireysel teknikler uygulanır.
  • Laboratuvar ya da hastane ortamından kaynaklı enfeksiyon riski azalmış olunur.
  • Gerekli durumlarda hastanın transfer edilme süreçlerinde nakil aracı olarak kapının önünde bireysel hasta nakil aracı yer alır.
  • Kişinin zamandan tasarruf etmesini sağlar.
  • Bu durum yakınları içinde kolaylık sunar.
  • Ev ortamında konforlu bir hizmet alınmış olunur.
  • 65 yaş üstü ileri yaş grupları için yılda iki kez uygulanan kan alma yöntemi ile tahlil yaptırma işlemleri için bizlere ulaşabilir ve irtibata geçebilirsiniz.

Evde kan alma hizmeti süreci hastalığın ilk belirtisi fark edilmesi devam edebilme sürecinde daha doğru sonuçlar alabilmeyi sağlayan bir çeşit aktiviteyi içerir. Kan tahlili sonrası hastalığın sebebi öğrenildikten sonra ancak tedavi yöntemine geçilir. Bu nedenle hekim ile yapılacak görüşme doğrultusunda organize bir şekilde süreç yönlendirilmelidir. Muhakkak ki hasta ve hastanın yakını ile ilgili iletişimde olabilmekte önemlidir. İstanbul ili ve çevre ilçelerinden bizlere ulaşarak evde bakım tedavi teknikleri sürecinde kan alma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Evde kan alma ücreti hakkında detaylı bilgi alabilmek sürecin işleyişine yönelik prosedürler üzerine konuşabilmek için aktif telefon hattı üzerinden irtibata geçmeniz yeterlidir.