Yaralar sürekli olarak oluşan ve hayatımızı zorlaştıran unsurlardır. Yaralardan en büyük acıyı ise yatalak hastalar çekmektedir. Yatak yarası olarak da bilinen uzun süre yatmaya bağlı olarak gelişen yaralar, yatalak hastaların maalesef canını acıtmaktadır. Bu yaralara mutlaka düzenli şekilde bakım yapılması gerekmektedir. Hem yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesi hem de hastanın bu yaralardan acı çekmemesi için bu önemlidir. Fakat insanlar hastalarının yaralarına bakım yaptırmak için hastaneye kadar götürmek istemeyebilirler. Hastaneye gitmek, sıra beklemek çoğu durumda çok uğraştırıcı olmaktadır. Bu noktada evde yara bakımı hizmeti yardımınıza koşmaktadır. Anadolu Evde Sağlık firmamız sizlerin evine kadar gelerek her türlü bakımı yapmaktadır. Firmamız İstanbul ilimizin genelinde hizmet vermekte olan firmalardandır. Her türlü yara bakımı konusunda sizlere uzman ekibi ile hizmet sağlamaktadır.

Evde Yara Bakımı Nasıl Yapılır?

Yatalak hasta yara bakımı, ameliyat sonrası oluşan yaraların bakımı veya herhangi bir kaza sonucunda oluşan yaraların bakımı Anadolu Evde Sağlık firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu noktada ilk olarak ekibimizden randevu oluşturmanız gerekmektedir. Ekibimiz randevu gününde evinizde olmaktadır. Sonrasında hastanın yaralarını muayene etmekte, gerekli olan kremleri uygulamakta, tentürdiyot ile yaraların mikrop kapmasını engellemektedir. Sonrasında yaraları tekrar sarmaktadır. Bu sayede hastanın yaralarının hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamakta ve yaraların enfeksiyon kapmasını önleyerek hastanın daha ciddi problemler ile uğraşmasının önüne geçmektedir.

Anadolu Evde Sağlık firmamız her zaman hastalarının sağlığına büyük bir önem vermektedir. Bu noktada yaranın temizlenmesi ve bakılması sırasında tamamen steril ürünler kullanmaktadır. Yine aynı şekilde tüm bakım hizmetleri de alanında uzman olan hemşirelerimiz tarafından sunulmaktadır.

Yatak Yarası Tedavisi

Yatak yaraları tedavisi hastalar için önemlidir. Özellikle yatalak hastalarda bu tür yaralar sürekli olarak oluşmaktadır. Bunların doğu şekilde muayene edilmesi hastanın sağlığı için önemlidir. Bu yaralara gerekli ilaçlar uygulanmalı ve hastanın olabildiğine acısız bir şekilde bu yaralardan kurtulması sağlanmalıdır. Anadolu Evde Sağlık firmamız uzman ekibi sayesinde bu konuda da gerekli olan hizmeti sunmaktadır. İstediğiniz zaman evinize gelmekte ve hastanızın yaralarının bakımını yapmaktadır.