Pansuman günümüzde hastane ortamında yapılabildiği gibi evde de yapılabilen bir hizmettir. Özellikle açık yaraların belirli süreler ile mikroptan arındırılması gerekir. Yaranın mikrop kapması ciddi sorunlara yol açabilir. Açık yaranın belirli süreler içinde temizlenmesi gerekmektedir. Gerek günümüzdeki yoğun şehir yaşamı gerekse trafik gibi sorunlar hastanelere ulaşımı zorlaştırıyor. Bu noktada ise devreye evde yara bakımı girmektedir. Evde yara bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğimiz bu makalemizde aynı zamanda Anadolu evde sağlık hizmetlerinden nasıl faydalanacağınızdan bahsedeceğiz.

Evde Yara Bakımı Aşamaları

Evde yatak yarası bakımı ve diğer yaraların bakımı belirli aşamalarda tamamlanmaktadır. Bu aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İlk olarak yaranın üzerindeki koruyucu kısım açılır. Burada yaraya zarar verilmemesine özen gösterilir.
  • Sonrasında ise yaranın üzerine pansuman yapılır. Yara özel bezler ve sıvılar ile dezenfekte edilir.
  • Yaranın durumuna göre antibiyotik krem ve diğer uygulamalar yapılır.
  • Tüm bunlar tamamlandıktan sonra yaranın üstü eski haline getirilir ve kapatılır.
  • Gerekli havayı alabilmesi sağlandıktan sonra yara eskisi gibi kapalı hale gelecektir.

Evde yara bakımı bu aşamalar tamamlandıktan sonra bitecektir. Burada önemli olan yaraya uygulanan tedavinin etkili olmasıdır. Hastanemiz uzman hekim ve hemşire kadrosu ile hizmet verir. Bu sayede kısa süre içinde yaralarınızın iyileşmesi mümkün hale gelir.

Evde Yara Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer Evde Yara Bakım Hizmeti almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki yaranın bakımında kullanılan ilaçlardır. Yaraya uygun ilaçlar kullanılmalıdır. Sadece hekim kontrolünde bu durum gerçekleştirilebilir. Bir diğer önemli durum ise yara bakımı sırasında uygulama yöntemidir. Yarayı hassas şekilde temizlemek gerekir. Bunu da ancak uzman hemşireler yapabilir. Ayrıca yara üzeri kapatılırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunlara uyulmadığı taktirde yara çok kolay mikrop kapabilir. Anadolu Sağlık Merkezi olarak sizlere uzman kadromuz ile hizmet veriyoruz. Evinize kadar gelerek her türlü pansuman işleminizi tamamlıyoruz. Bu sayede sorun yaşamadan güzel bir deneyim yaşamanızı ve hastanızın pansuman sırasında mikrop kapmadan süreci atlatmasını sağlamaktayız. Daha fazla detay için bizlere ulaşabilirsiniz.