Ev konforunda sunulan yara bakım tedavisi doku bütünlüğünün sağlanabilmesinde, kronik rahatsızlıkların giderilmesinde, ileri derecede yanık kesik ve sıyrık oluşumuna karşın daha hızlı iyileşme süreci vadediyor. Yatağa bağımlı olarak yaşamını devam ettirmek zorunda olan diyabet hastaları dolaşım yetmezliği yaşayanlar 8 haftaya kadar iyileşme süreci içerisinde evde yara bakım hizmetinden faydalanabiliyor. Açık yaranın tedavi edilmesi, pansumanın yapılması ve steril bir şekilde yeniden kapatılması Anadolu Evde Sağlık firma çalışanları tarafından sunuluyor.

Evde sağlık hizmeti kapsamında mobil ekibimiz bulunduğunuz alana gelerek yeniden kendinizi dinç ve sağlıklı hissetmeniz de ön ayak oluyor. Belirli bir bölgede geçici ya da geniş bir alanda kalıcı yara oluşumundan kaynaklı uygulanan tedavi süreci farklılaşabiliyor. Açık yaranın iyileşmesi yara tipine göre farklı değişebiliyor. Bölgenin enfekte olabilmesi iyileşme süresini uzatır ve bu süreçte bozulmaya neden olabilir. Düzenli aralıklarla yara bakımının doğru tekniklerle sunulması önemlidir.

Yaranın oluştuğu bölgenin kuruması iyileşme sürecini yavaşlatır. Bu nedenle belirli aralıklarla nemli bir ortam pansuman yapılarak sunulabilir. Bu alanda eğitim almış sağlık personellerimiz tarafınıza müracaat ettiğiniz anda en uygun zamanda ulaşarak bölgesel yara bakım hizmetini konforlu bir ortamda sunuyor. Evde pansuman ve yara bakım hizmeti sunulması gereken durumlar arasında kırık ya da akut yara bölgesinin tedavi edilmesinde, diyabetik ayak ya da ülser yarası tedavisinde basınç yarası, basınç ülseri tedavisi, tıkayıcı damar hastalıklarına bağlı yaralanmalar, radyasyon hasarı ve benzeri hastalıkların tedavi sürecinde pansuman uygulamalarında meydana gelir.

Anadolu evde sağlık firması İstanbul ili ve çevre ilçelerden ulaşabileceğiniz kaliteli ve ev konforunda sağlık uygulamalarınız uygulanır. Yatağa bağımlı olan ileri yaştaki hastalar ile ameliyat süreci tamamlanmış ve evde bakımı devam eden hastalar için doğru, yerinde, güvenilir ve mahremiyete dayalı bir hizmet sunuyoruz.

Yara bakım hizmeti sırasında enfeksiyon riskini göz önünde bulundurarak hijyenik olabilmeye çalışmak gerekir. Cildin görünen yüzeyinde ya da deri altı tabakasında oluşan tüm hasarlı dokunun bozulması ya da daha ileri seviyede hasar görmesini engel olabilmek burada mümkündür. Açık ya da kapalı yara alanı kesik, ezik çeşitleri farklılaşıyor. Tüm bu farklılık ile beraber uygulanan metotta değişebiliyor.