Günümüzde farklı birçok hastalık ortaya çıkmaktadır. Oluşma ihtimali düşük de olsa adından çok sık söz edilen SMA hastalığı da bunlardan birisidir. Bir tür genetik hastalık olan SMA hastalığı evlilik öncesinde veya çocuk dünyaya gelmeden önce tespit edilebiliyor. Bu tespit sonucunda ailenin ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyeceği planlanabiliyor. Ayrıca SMA testi ile yeni evli çiftlerin aile planlaması da yapılabiliyor. SMA genetik taşıyıcılık testi baba adayları için yapılmaktadır. Bu testte kişinin gen dizilimi incelenmektedir. Gen bozuklukları tespit edilmektedir. Gen bozuklukları olması durumunda anne adayının da testi alınmaktadır. Test, doğurganlık evresi geçmiş kişilerde yapılmamaktadır.

SMA Testi Zorunlu mu?

Özel SMA Testi yeni evlenecek çiftler için zorunlu tutulmaktadır. Klasik evlilik öncesi testlere bu test de eklenmiştir. Test sonucuna göre yeni evlenecek çiftin aile planlaması yapması sağlanmaktadır. SMA taşıyıcılık testi yapan hastaneler arasında yer alan hastanemiz bu anlamda gerekli ihtiyacınızı karşılayacaktır. Hızlı bir test sürecinin ardından genetik haritanız oluşturulacaktır. Sonrasında ise gerekli incelemeler yapılarak SMA riski taşıyıp taşımadığınız tespit edilecektir. SMA testi yapan hastaneler araştırması yapıyorsanız siz de Anadolu Sağlım Merkezini tercih edebilirsiniz. Bu yolla hastanemizde gerekli olan tüm testleri en hızlı şekilde yaptırabilirsiniz. Doğru sonuçlar alarak evlilik planlamasını tamamlayabilirsiniz.

SMA Testi Ücretleri Ne Kadar? SMA Testi Sonuçlanma Süresi Nedir?

SMA Gen testi yaptırmak isteyenler ücret araştırması yapıyor olabilir. Burada ücretlerin standart olduğu ve klasik tahlil bedellerine yakın olduğu bilgisi verilebilir. Ancak Evde SMA testi yaptırmak isteyenler için fiyat biraz değişecektir. Evde verilen sağlık hizmetlerinde fiyat bir miktar daha artmaktadır. Testler evde yapılmakta ve sonuçlar en kısa sürede çıkarılmaktadır. Genel olarak sonuçlar 2-3 gün içinde çıkmaktadır. Ancak yapılan testlerin daha hızlı sonuçlanması için Anadolu Sağlık Merkezi olarak yoğun bir ekip ile çalışma yürütüyoruz. Yaptıracağınız testlerin en doğru şekilde sonuçlanması için yoğun mesai harcıyoruz. Siz de SMA testinizi hastanemizde yaptırabilirsiniz. Bu yolla kısa süre içinde evlilik öncesi SMA sonuçlarınızı alabilir, test sonucuna göre aile planlaması yapabilirsiniz. 

Sizde değerli zamanınızı boşa harcamadan adresinizde veya kliniğimizde SMA tarama testinizi yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Evlilik öncesi SMA testinin zorunlu hale gelmesi ile birlikte kurumumuzca profosyonel kadromuz tarafınca alınan SMA Testtiniz anlaşmalı labaratuvarımızda itina ile çalışılarak SMA Testi sonuçlarınız tarafınıza pdf dosyası olarak iletiliyor. Sizde Evlilik Öncesi SMA Testi yaptırmak için bizimle iletişime geçiniz.