Teknolojik gelişmelerle beraber en tespit edilemez hastalık dahi günümüzde rahatlıkla fark edilebilir hale geldi. SMA taşıyıcılık testi uygulamaları SMA hastalığının ortaya çıkmadan fark edilebilmesini sağlayacak nitelikte güçlülüğe sahiptir. Anadolu Evde Sağlık firması tarafından uygulanan SMA taşıyıcılık testi hizmetleri sizlere doğru ve güvenilir bir ekip hizmeti ile sunulmaktadır. SMA hastalığı halk arasında kas hastalığı olarak da bilinmektedir. Kalıtsal bir hücresel bozukluktan kaynaklanır. Ülkemizde başlangıç aşamasında ölümcül riskleri bulunmazken 4. tip vaka ilerlediği müddetçe hastalığının seyri daha da kötüleşebiliyor. Çocuk doğmadan önce önlem alabilmek için sma gen testi uygulaması sağlık kuruluşları tarafından sağlanabilmektedir.

Hastalık genellikle gen aktarımı yolu ile anne ve babadan çocuğa geçer. Çocukta semptom olarak kas bölgesinde zayıflık ve vücut hareketlerini kontrol edememe, sırt, bel, kalça ağrılarına sebep olan şiddetli bir rahatsızlıktır. Çocuk kendi başına desteksiz bir şekilde rutin hareketlerini kontrol edemezken yutkunma ve nefes alıp verme gibi hareketlerde zorluk çeker. Kamu kurum kuruluşlarında, özel hastanelerde ya da kliniklerde uygulanabilme özelliğine sahiptir. Uzman doktorlar eşliğinde sürecin takip ettirilmesi ve kan testi uygulaması sonucunun laboratuvar ortamında incelenmesi gereklidir. Sizlere en uygun fiyatlı hizmeti sunan firma olarak sma testi ücreti 2022 hakkında net bilgiyi bizleri aradığınızda ileteceğiz.

Sma hastalığı vücutta fark edildiğinde tedavi süreci başlatılır. Sürekli de protein sentezi vücuda omurilik sıvısı aracılığı ile enjekte edilir. Bebeğin 12 haftalık olmadan önce tedavi sürecine başlatılması gerekmektedir. Hücre kaybı yaşanmadan sürece başlamak burada önemlidir. SMA testi özel olarak kliniğimiz tarafından talep eden eşlere sunulur. Genellikle evlilik dönemi öncesinde SMA test uygulamaları sıklıkla istenmektedir. Bütçeye uygun SMA testi ücreti çiftler için belirlenerek uygulanabilir. Öncelikle erkek adayı için uygulanan sma testi sonucu eğer pozitif çıkarsa kadın içinde uygulanır. Her iki eş adayında da SMA hastalığı gen taşıyıcılığı fark edilirse tedavi süreci başlatılır. Genellikle böyle bir durumla karşılaşıldığında tüp bebek tedavi yönteminden faydalanılır. İstanbul ve çevre bölgelerinden bizlerle iletişime geçerek kısa sürede sunmuş olduğumuz SMA test tanım ve tedavi hizmetimizden uygun fiyatlarla faydalanmaya başlayabilirsiniz