Genetik testi yapan yerler arasında hastaneler, özel klinikler, devlet ya da özel sağlık hizmeti sunan firmalar yer alıyor. Genetik hastalıkların anne ya da babanın genleri yoluyla çocuğa aktarılmasını engelleyebilmek için genetik test yaptırılması oldukça önemlidir. Erken tanı koyabilmek bu süreçte tedavi yöntemini başlatabilmek için önemli olacaktır. Kişiden doku örnekleri alınarak ya da kan testi uygulamaları ile genetik test uygulaması sağlanır.

Anadolu Evde Sağlık firması aracılığı ile sunulan genetik hastalıkların erken tanısını koyma hizmetinden alanında profesyonel sağlık elemanları sayesinde faydalanabilirsiniz. Genetik testi uygulamaları sağlandıktan sonra özel laboratuvarlarda alınan kan örnekleri tek tek incelenir. Testlerdeki doğruluk ve güvenilirlik oranı yüksektir. Bu tedavi sürecinde daha doğru adımlar atabilmeyi destekler.

Kökenlerinde herhangi bir şekilde genetik hastalığa yatkınlık bulunuyorsa bu sunulan erken tanı genetik testleri ile fark edilebilir. Doğuştan gelen genlerle aktarılan kanser gibi altyapısı bulunan olası hastalıklar içinde önlem alabilmeyi destekleyecektir. Özellikle kromozom eksikliğinden kaynaklı olarak oluşan davranışların durumu gibi hastalıklar fark edilebilir. Kişilerin sürekli olarak yaşadıkları düşük doğum ya da ölü doğumların nedeni de ortaya konabilir. Genetik bir hastalığa yakalanma riski nesillere aktarılma riski de net olarak genetik hastalıklara erken tanı koymak için uygulanan testlerle fark edilebilir.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber genetik hastalıkların ortaya çıkma seviyesi daha kolay hale gelmiştir. Bu zamanında tedavi metodunu uygulayabilmeyi ve hastanın riskini azaltabilmeyi destekler. Genetik testler arasında anne adayları için gebelik döneminde uygulanan ileri düzey tarama testi kapsamında bebekte oluşabilecek anomaliler net olarak belirlenebiliyor. Bu da riski azaltıyor. Anne kanı aracılığı ile yapılan testlerle tespit edilebiliyo. Bebek için herhangi bir zararı bulunmayan ileri düzey tarama testi adı verilen fetal DNA testi hamileliğin 10. haftasından uygulanmaya başlanabilir. İstanbul ve ilçelerinden bizlere ulaşabilir. Randevu talebinize oluşturabilirsiniz. Genetik test yapan yerler hakkında net bir bilgi sahibi olabilmek ve zaman kaybını önleyebilmek için 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz.