Evlilik öncesi tarama testi uygulamaları çiftlerin birbirlerine ya da doğum yolu ile çocuklarına zararlı virüs ya da kalıtsal bozukluğu aktarmalarına engel olacak bir takım testleri içerir. Bu testler sayesinde dışarıdan fark edilmeyen kişinin vücudunda sessiz bir şekilde bulunan daha sonra gen aktarımı yolu ile çocuğa geçebilen ya da eşe bulaşabilen hastalıklar. Kolaylıkla tespit edilebilir. Bu anlamda ciddi risklere neden olabilecek hastalıkları önleyebilmek için evlilik öncesi tarama testini dikkate almak gerekir. Anadolu evde sağlık firmamız sizlere evlilikten dönemi öncesinde çiftlerin sürece daha güvenilir adım atabilmelerini destekleyecek tüm tarama testlerini yerinde ve doğru sonuçlar sunarak uygulamaktadır. Uygun fiyatlı tarama testi uygulamasından faydalanabilmek için bizleri iletişim hattımız üzerinden arayabilirsiniz.

 

Evlilik öncesi tarama testi dendiğinde ilk olarak akla HIV virüsü geliyor. AIDS bulaşıcı bir hastalıktır ve bir mikroptur. Cinsel ilişki yolu ile ya da kan yolu ile anneden bebeğe aktarılabilir. Korunmadan cinsel ilişkiye girmiş olan kişilerde daha çok rastlanmaktadır. Bulaşma ihtimali %85'e kadar varacak oranda yüksekliğe sahiptir. Erkekten kadına ya da kadından erkeğe rahatlıkla bulaşabilecek bir özelliğe sahiptir. En önemli yıkıcı etkisi ise vücudun genel bağışıklığını tamamen sistematiksel olarak bozacak bir özelliği taşımasıdır. Vücudun dışarıdan gelebilecek tüm zararlı etkenlere karşı bağışıklığının azalmasına, dirençsizleşmesine ve farklı mikroplarla beraber hastalıklara neden olmasına sebep olan bir yapısı bulunur. İleri boyutta enfeksiyonla beraber ölümcül riske sahiptir.

 

Evlilik öncesi tarama testi uygulamaları ile Türkiye'de her 3 kişiden birinde görülebilen Hepatit B virüsüne engel olunabilir. Karaciğer iltihabı olarak da sıklıkla bilinen bu hastalık yakın temas yolu ile geçebilmektedir. Anne adayı taşıyıcı konumda olur ve doğum ile beraber çocuğa aktarılır. Muhakkak ki tarama testi uygulamaları ile vücutta lezyonu olup olmadığı tespit edilmelidir. İstanbul ve çevre bölgelerden bizlere ulaşabilirsiniz. Vücutta oluşabilecek ve gen aktarımı yolu ile ilerleyebilecek olan hastalıklara karşı evlilik öncesindeki süreçte tarama testi uygulamaları aracılığı ile önlem alabilirsiniz.