Evlilik öncesi SMA testi yaygın olarak kullanılan bir test tekniğidir. Hastaneler tarafından ya da özel klinikler uygulanabilir. Bebeğin doğmadan önce SMA hastası olup olmayacağını teşhis edebilmek ve bunu önlemek amacıyla hayat kurtarıcı bir rolü bulunur. Evlilik öncesindeki süreçte çiftlerin bebeğe taşıyıcı gen aktarımında bulunmasını engelleyebilmek için hastalığın tespit edilmesini kolaylaştırır. Anadolu Evde Sağlık firması İstanbul bölgesinde evlilik öncesinde çiftlere sunduğu SMA testi uygulamaları ile ileriye dönük hastalık oluşumu riskini en aza indiriyor. Randevu talebi oluşturabilmek için bizimle iletişim numaralarımız üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Evlilik öncesi SMA testi yapımı taşıyıcı gen özelliği taşıyan erkek ebeveynden alınması uygulaması ile başlatılır. Erkek hastada eğer taşıyıcılık geni bulunuyorsa kadın hastaya yönelik kan testi uygulaması aşamasına geçilir. Eğer her iki tarafın taşıyıcılık geninin var olduğu ortaya çıkması söz konusu olursa bebekte anne karnında SMA olma riski %95 oranını ifade eder. İstanbul ve çevre ilçelerinden hastane ortamını sizlere sunuyoruz. En kısa sürede bakanlık onayından geçmiş olan testimizi laboratuvarda incelemeye alıyoruz. Hızlı ve güvenilir SMA testi uygulamaları için bizleri arayabilirsiniz. Anadolu Evde Sağlık olarak sizlere en uygun ve kaliteli bir hizmet süreci vermekten dolayı memnuniyet duyuyoruz.

Çiftlere yönelik evlilik öncesinde uygulanan özel SMA testi sonuçları yaklaşık 3 ile 5 gün arasında kurumumuz tarafından sizlere iletilir. Eğer hamilelik sürecine geçiş yapılmışsa çocuğun durumunu öğrenilmesi de testlerle mümkündür. Bunun için fetüsten bir sıvı örneği alınır ve bu sıvı üzerinde bebeğin geninde herhangi bir hastalık olup olmadığı teşhis edilebilir. Hamile SMA testi kişiler için 10. hafta test yaptırabilmek için en uygun zamandır. Konu üzerine detaylı bilgi alabilmek uzman doktorlarımız aracılığı ile SMA testi hizmetimizden yararlanabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul bölgesinde sizlere en doğru hızlı ve güvenilir SMA testi uygulamasını evlilik öncesinde ya da hamilelik sürecinde sağlamaktayız. Anadolu Evde Sağlık aranarak 7/24 bizlere ile iletişim kurabilirsiniz. Güçlü ve profesyonel ekip elemanlarımız ile sağlık taraması testi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.