Glutatyon en genel tanımı ile hücrelerin sağlıklı bir fonksiyonda çalışabilmesini sağlayan amino asit karışımıdır. Vücudun gün içinde kaybetmiş olduğu dinamizmi yeniden kazanabilmesini sağlar. Özellikle ağır hastalık süreci atlatanlar için hasara uğramış ve işlevinde bozukluk yaşamış olan alana yönelik tedavi edici ve canlandırıcı bir hizmet sunulur. Vücutta biriken toksinlerin atılmasını da Glutatyon sağlar. Anadolu evde sağlık firması tarafından uygulanan glutatyon tedavi sürecinde serum takma hizmeti uygun fiyatlarla profesyonel ekip çalışanları aracılığı ile sunulur. Hedefte bağışıklık sisteminin daha da güçlendirilmesi ve yaşlanmaya karşı oluşan fiziksel ya da biyolojik süreçlerin yavaşlatılmasını da destekler.

Glutatyon tedavisi sürecinde yapılan araştırmaların ortaya koyduğu kaslarda yaşanan hasarın özellikle yaşlanma dönemi ile beraber kuvvetinde azalmanın önlenebilmesini sağladığı tespit edildi. Glutatyon tedavisinden kalp damar hastalığı bulunanlar, enerjisini yitirenler, kanser hastalığı tedavi süreci devam edenler, yaşlılık dönemi ile beraber oluşan durgunluğu engellemek isteyenler ya da kronik rahatsızlığı bulunanlar faydalanabilir. Glutatyon içerisinde Glisin, Glutamin ve Sistein adı verilen 3 farklı amino asit bulunur. Glutatyon vücut tarafından doğal üretilebilir fakat yeterli dengeye sahip olmayabilir. Vücudun üretmiş olduğu Glutatyon zamanla gün içindeki faktörler nedeniyle eksilebilir. Vücudumuzda bulunan Glutatyonun en önemli faydası ise antioksidan özelliği sunmasıdır. Toksik atıklardan arındırabilmeyi sağlayacak özel bir formüle sahiptir.

Vücutta glutatyon azaldıkça bağışıklık sisteminde çökme başlar. Glutatyon eksikliği yeterli olarak içerisinde bu minerali aktif hale getirilecek besin tüketmemek ya da dışarıdan alınan etkenlerden kaynaklanabilir. Genellikle insan sağlığına solunum yolu ile zarar verecek hijyen maddelerinin sıklıkla kullanılmaya başlanması, çiğ olarak adlandırılan salam ve sosis gibi ürünlerin tüketilmeye yoğunlaşılması, akaryakıt ürünleri ya da aseton gibi çözücü ürünlerin kokuları, sentetik olarak kıyafetlere yerleşmiş gıda boyaları, sigara dumanı, ultraviyole ya da röntgen ışınları, endüstriyel atık malzemeler dış faktörler olarak vücuda zarar verebiliyor. Kişiden kaynaklanan glutatyon eksikliği ise yetersiz ve istenen seviyede beslenmeme, çok fazla egzersiz yapma, gün içerisinde stresin kronikleşmesi, kaygı ve endişe halinin giderek artması gibi sebepler sayılabilir. Glutatyonu vücutta arttıracak besinler düzenli olarak tüketilebileceği gibi evde sağlık hizmeti kapsamında İstanbul bölgesinde sunulan hizmetimizden faydalanarak serum yolu ile de vücuda alınabilir.