Evde bakım hizmeti kapsamına giren evde peg değişimi hizmeti ağız yolu ile yiyeceklerin alınmadığında tüp yardımı ile beslenmeyi sağlayan bir tedavi şeklidir. Genellikle ileriki yaşlarda görülen beyin tümörü rahatsızlıkları, alzheimer, felç hastalıkları ve bunlardan kaynaklı yutma problemi yaşayanlar için kullanılmaktadır. Rahatsızlığa sahip olanlar için ağız yolu ile beslenmede güçlük çekildiği anda mideye indirilen bir tüp yardımı ile beslenme tekniğine verilen addır. Evde peg değişimi hizmeti Anadolu Evde Sağlık firması aracılığı ile talep edildiğinde sağlık ekipleri tarafından sunulmaktadır. Kısa sürede iletişime geçerek konu üzerine detaylı bilgi alınabilir ve randevu talebi oluşturulabilir.

Ağız yolu ile besin ya da ilaç almakta zorlanan hastalar için uygulanan tedavi tekniğidir. Bu teknik damar yolu ile ilaç vermekten daha az sıkıntılı ve kolay bir işlemi içerir. Kişinin bağışıklık sisteminin her zaman aktif halde ve verimli olmasını sağlar. Özel bir beslenme tüpü yaklaşık olarak 1,5 ay boyunca hastalık süreci devam edecek olan kişilere sunulan bir tedavi tekniğidir. Hastanın midesine yerleştirilen tüp sayesinde beslenme ve ilaç alımı sağlanır. Evde peg değişimi kullanımı sağlanırken takma ve çıkarma işlemlerinde muhakkak ki profesyonel bir destek alınmalıdır. Bu süreçte uygun zaman diliminde değişiminin yapılması hastanın süreçte huzursuz olmasını engel olacaktır.

Ev konforunda peg takma ve çıkarma hizmeti sunulurken muhakkak ki alanında uzman ekip elemanları tarafından işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Sağlık ekibi steril bir şekilde konuya müdahalede bulunur. Belirli aralıklarla peg değişim işleminin yapılması gerekir. Bu hastanın konforu için önemlidir. Süreçte bölgesel dezenfeksiyonun doğru şekilde uygulanması da gerekir. İstanbul ve çevre bölgelerinden bizleri arayarak evde peg değişimi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Özel olarak yetiştirilmiş Sağlık bakanlığından onaylı olarak hizmet veren sağlık çalışanlarımız sizlere bir telefon uzağınızda. Bizlere iletişim hattımız üzerinden arayarak ulaşabilir ve en kısa sürede randevu talebinizi oluşturabilirsiniz.