Evlilik öncesindeki süreçte uygulanan tarama testi uygulamaları eşlerin ileride çocuklarına farkında olmadan kalıtsal ya da bulaşıcı bir hastalığı geçirmesine engel olabilmeyi sağlıyor. Her çiftin bu süreçte muhakkak ki bu tarama testlerini kurum ve kuruluşlar aracılığı ile uygulaması erken tanı ve teşhis noktasında önem arz ediyor. Anadolu evde sağlık firması sizlere en doğru ve güvenilir sağlık hizmetini kısa sürede sunuyor. SMA tarama testi dışında evlilik öncesindeki süreçte uygulanması gereken tarama testleri hakkında da doğru bilgiyi vererek yönlendirme sağlıyor. Firmamızla iletişime geçerek en kısa sürede ihtiyacımız olan uygulamayı tespit edebilir ve hastalığı öncesinde tedbir alarak önleyebilirsiniz. İrtibata geçtiğimizde sma test ücreti hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her sağlık kuruluşu uygulayacağı evlilik öncesi test sürecinde ve belirli bir tutar belirler. Bu rakam firmanın ve kuruluşun kendine özel uygulayacağı teknikler ile ilgili bir durumdur. Bu nedenle değişim gösterebilir. Sizlere en doğru fiyatlandırma hakkında bilgi verebilmek için bizleri iletişim hattı üzerinden arayarak talep ettiğimiz hizmeti sunmanız gerekmektedir. SMA testi fiyatı her kuruluş için farklı olabilir. Gen aktarımı yolu ile herhangi bir şekilde çocukta oluşabilecek sma hastalığının riskini azaltmaya sağlayacak olan bir uygulamadır. Dışarıdan bakıldığında kolaylıkla fark edilemeyen ancak uygulanacak testlerle anlaşılabilen SMA hastalığı için anne ya da baba adayından her ikisinden kan testi örneği alınarak laboratuvar ortamında incelemeler başlatılır. Yalnızca evlilik öncesi dönemde değil gebelik sürecinde de bu testin uygulaması yapılabilir. Henüz doğmamış olan çocuk da SMA hastalığı olup olmadığı net bir şekilde öğrenilebilir.

Ülkemizde onlarca çocuk doğarken SMA hastalığının genetik aktarımı nedeniyle yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirmede zorluk çekerek dünyaya gelir. Daha ilk doğduğu andan itibaren belirtilerini gösteren hastalık çocuğun nefes alıp vermesine ve hareketlerini kontrol etmesine etmesinde büyük sıkıntı oluşturur. Bu durum bebeğini acı çekmesine de neden olacaktır. Sma hastalığı tedavi sürecinde vücuttan tamamen atılması pek de mümkün değildir. Çocuk tedavisini devam ettirirken bu hastalıkla beraber yaşayabilmenin yollarını arar. Bu nedenle evlilik süreci öncesinde duyarlı davranarak anne ve baba adaylarının muhakkak ki SMA testini yaptırması önemli olacaktır İstanbul ve çevre bölgelerinden firmamıza ulaşarak kısa sürede sunduğumuz SMA test uygulamaları başta olmak üzere sma test ücreti, evlilik öncesindeki süreçte uygulanması gereken testler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.