SMA taşıyıcılık testi uygulamaları son dönemlerde sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Kalıtsal bir hastalık olan sma hastalığı SMN1 adı verilen bir genin 5. kromozom üzerinde eksikliğinden ya da kusurlu oluşundan kaynaklanıyor. SMA testi uygulaması evlilik dönemi öncesinde çiftlere sunarak hastalığın çocuğa aktarılması önlenmiş olunuyor. İlerlemiş SMA hastalığı taşıyıcı riski bulunan anne ya da babaya baba aracılığı ile çocuğa geçebilir. Bu durumda çocuk üzerinde oluşabilecek yaşamsal risk zor bir dönemi beraberinde getirebilir. Anadolu Evde Sağlık firması aracılığı ile sunmuş olduğumuz evlilik öncesi tarama hizmetleri kapsamına giren SMA taşıyıcı testi kısa sürede ekibimiz tarafından sizlere sunulmaktadır. Sağlık çalışanlarımız bu alanda belirli bir ihtisas yapmış ve uzun bir süredir çiftlere bu anlamda destek olacak tarama testlerini sunan ekip elemanlarımızdan oluşuyor. SMA taşıyıcılık testi ücreti 2022 yılında ne kadar oldu? Firmamız uygulayacağı tarama testinden ne kadar talep ediyor? gibi konular hakkında net bir cevabı bizleri arayarak elde edebilirsiniz.

İstanbul ve çevre bölgelerinden kolaylıkla erişim sağlayabileceğiniz SMA taşıyıcılık testi uygulamaları için en doğru ve güvenilir metotları sağlıyoruz. Öncelikle erkek adaydan alınan kan testi örneğinde herhangi bir bulgu tespit edilirse ardından kadın adaydan test örneği alınıyor. anne ya da babadan herhangi birinden ya da her ikisinde de taşıyıcılık riski bulunduğu fark edilirse yöntemler çeşitlendiriliyor ve kişi ile paylaşılarak en doğru metot uygulanmaya başlanıyor. Burada mühim olan çocuk doğmadan önceki süreçte hastalığın tespit edilerek önlemler alınmasını sağlamaktır. Her şartta sağlık çalışanları sizlerin yanınızda. En doğru ve yerinde adımı atabilmeniz için destek sağlamaktadır.

SMA taşıyıcı testi evlilik öncesi tarama testi uygulamaları kapsamına giren gebelik döneminde de uygulanabilen bir yapıya sahiptir. Hastaneler, özel kuruluşlar, kamu hastaneleri ya da klinikler aracılığı ile uygulanabilme özelliğine sahiptir. Oldukça kolay ancak sonuçları güvenilir ve ön tanı yapabilmeyi destekleyecek bir yapıdadır. Özellikle yaşamsal fonksiyonları en aza indiren gündelik hayatta yemek, içme, yürüme, koşma, el ve kolları hareket ettirebilme ya da başı kontrol edebilme gibi rutin hareketleri dahi yapmaya engel olacak bir hastalık çeşididir. Genler ile aktarılabildiği için kalıtsal bir özelliğe sahiptir. Süreçte çiftlerin her an yanında bulunuyoruz. Aktif telefon hattımız üzerinden sizlere en doğru hizmeti sunabilmek için hizmetlerimizi 7/24 sunuyoruz. Sma taşıyıcılık testi ücreti 2022 hakkında net bir bilgi alabilmek için bizleri telefon hattımız üzerinden arayarak irtibata geçebilirsiniz.