SMA testi son dönemlerde ailelerin sıklıkla problemini çektiği çocuklarda görülen SMA hastalığının önlenebilmesini sağlayan bir uygulamadır. Özel sağlık merkezlerinde, hastanelerde ya da sağlık ocaklarında evlilik öncesindeki süreçte ve anne adayı için hamilelik döneminde uygulanabilme özelliğine sahiptir. Özel bir test olup farklı ücretlerle klinikler ya da sağlık merkezleri tarafından yapılmaktadır. Uygulama sırasında öncelikle erkekten kan örneği alınır. Herhangi bir bulguya rastlanılırsa test kadın içinde uygulanır. Bu nedenle fiyatını belirlenebilmesi için net olarak uygulama yapıldıktan sonra süreç devam ettirilirse yetkililerle ortak bir konuşma gerçekleştirilir. Anadolu Evde Sağlık firması olarak sizlere SMA testini evlilik süreci öncesinde ya da gebelik döneminde alanında uzman ekip çalışanlarımız ile sunmaktayız. 7/24 bizlere ulaşabilir, sma testi fiyatları ve sunduğumuz aktif hizmetimizden doğru ve güvenilir şekilde faydalanabilirsiniz.

SMN1 hastalığı genetik yollarla anne ya da babadan çocuğa geçebilen bir özelliğe sahiptir. Akraba evliliklerinde sıklıkla görülen bu hastalık 5.kromozom adı verilen genin eksikliğinden ya da kusurlu oluşundan kaynaklanır. SMA taşıyıcı testi ile birlikte bu hastalığın çocuğa geçmesinden önce alınabilecek önlemler tespit edilir. Özellikle çocuktaki semptomları hastalığın öncesinde tespit edilmesinin önemini fark ettirir. Solunum güçlüğü çeken çocuk başını, ayaklarını ve kollarını hareket ettirmekte zorluk çeker. İlerleyen boyutta acı verici durumu hale gelir. Gündelik hareketlerini kontrol edemeyen çocuk için yaşam faaliyetlerini sürdürmek oldukça acı verici ve zor bir süreci beraberinde getirir. Bu nedenle en doğrusu bu test uygulamasını anne ve baba adaylarının yaptırarak önlem alabilmesidir.

 

SMA taşıyıcı testi uygulaması talep edildiğinde ekip elemanlarımız sağlık çalışanlarımız istediğiniz bölgeye gelerek sizlerden kan örneği alır. Alınan kan örnekleri laboratuvara iletilir. Laboratuvarda gerekli tetkikler yapıldıktan sonra yaklaşık bir ay içerisinde net sonuçlar tarafınıza teslim edilir. Anadolu evde sağlık firması İstanbul bölgesinde sizlere en doğru ve güvenilir sağlık hizmetlerini sunan kuruluşumuzdur. Sağlık açısından SMA taşıyıcı testi uygulamasını bugüne kadar çok sayıda çifte uygulayarak başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Süreçte pozitif bulgular rastlandığında ne yapılması gerektiğine dair ortaklaşa bir fikir birliğine varılır. Genellikle bu hastalık genini taşıyan anne ya da baba adayları için tüp bebek tedavisi önerilir. Bizlere ulaşarak kısa sürede sma testi fiyatlarıhakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Doğru ve güvenilir sağlık hizmetinden bir telefon ile faydalanmaya başlayabilirsiniz.