Sağlık hizmetleri gelişen teknoloji ile beraber ülkemizde gittikçe daha kaliteli ve elverişli bir hale geliyor. Hastanelerde sunulan tedavi hizmeti özel hasta bakıcılar sayesinde evde devam eden bir süreç haline geliyor. Ev ortamında sunulan tanı, tedavi ve takip süreci kişiye özel programlarla belirlenebiliyor. Bu durum hastane ortamında oluşan psikolojiyi değiştirerek ev ortamında daha konforlu ve özel olarak ilgilenebilir bir ortam sağlıyor. Bakım hizmeti kapsamında evde serum takma hizmeti sunulan tedavi teknikleri arasındadır. Anadolu evde sağlık firması tarafından görev görevlendirilen yetkin hemşireler aracılığı ile düzenli olarak takip edilmesi gereken serum işlemleri kişiye özel olarak sunulur. Özellikle ağız yolu ile ilaç almakta zorluk çeken hastaların damar yolu ile beslenmeleri evde serum takma hizmeti kapsamında sunulur. Antibiyotik alımı farklı ilaçların karışımının vücuda verilmesi gerektiği durumlardan da düzenli olarak belirlenmiş saatte hemşireler tarafından serum yardımı ile aktarılır.

Evde serum bakım hizmeti kapsamında serum takma hizmetinden faydalanmak isteyenlerin bulunduğu bölgeden firmayı arayarak randevu kaydı oluşturulması yeterlidir. Belirlenen gün ve saatte hastalığa yönelik tüm cihazlar firma tarafından karşılanarak ücretsiz servislerle bulunduğunuz alana gelip ön inceleme süreci başlatılır. Serum takma hizmeti kapsamında damar bölgesinden bir kateter uygulanarak işlem gerçekleştirilir.  Burada önemli olan işlemin bireye yönelik istekle değil doktor tarafından belirlenmiş reçete doğrultusunda serumun verilmesi gerekliliğidir.

Evde serum takma hizmeti enfeksiyon riski bulunan, hastane ortamındaki hijyenden şüphe duyanlar için, ameliyat sonrasında devam eden evde bakım süreci için, hastane korkusu bulunanlar, bağışıklık sistemi düşük olanlar, ağız yolu ile beslenme sağlayamayanlar ya da kemoterapi hastaları bu tedavi tekniğinden yararlanabilir. İstanbul ili ve ilçelerinden ulaşılabilir ve evde serum takma fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken her şartta kullanılacak tüm sıvı malzemelerini tarihleri öncesinde kontrol edilmelidir. Doğru uygulama yapabilmek için bu alanda daha önce çalışmış hemşireler tercih edilmelidir. Damar yolunu açma işlemi profesyonel bir kişi tarafından uygulanmalıdır. Oluşabilecek ani alerjik reaksiyonlara karşı tüm ortam uygun bir şekilde hazırlanmalıdır.