SMA test uygulamaları kamu ve devlet özel hastanelerde kliniklerde ya da sağlık firmaları aracılığı ile sunulan bir hizmettir. Sma testi ücreti uygulamanın yaptırılacağı hastaneye göre değişim göstermektedir. Sağlık kuruluşu tarafından belirlenen ücretler dönemsel olarak değişebilmekte. Her iki aday için uygulandığında fiyat değişimi yaşanabilmektedir. Anadolu evde sağlık firması sizlere SMA testi ücretini en güvenilir ve bütçeye dostu rakamlarla sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyor. Bu alanda kendinizi geliştiriyor ve yenilikleri açık bir şekilde teknolojik cihazlardan faydalanmanın gururunu yaşıyoruz. Sizlere her an ulaşabileceğiniz aktif iletişim hattımızı iletiyor ve randevu taleplerinizi bekliyoruz. SMA taşıyıcılık testi özellikle 5.kromozom üzerinde yer alan SMN1 gelinin eksikliğinden kaynaklanan durumlarda uygulanan bir özelliğe sahiptir. Oldukça gizli olarak vücutta yerleşmiş olan bu hastalık gene ancak kan testi sonucunda öğrenilebilir.

Sma taşıyıcı testi yaptırıldığında öncesinde önlemler alabilmek için önemli bir fırsat oluşur. Çocuk doğmadan önce tespit edilirse en azından çocuğun yaşamsal olarak faaliyetlerini sürdürmesinde kullanacağı el, kol hareketleri, başını kontrol etmesi, yeme içme fonksiyonu ya da nefes alması gibi klasik ihtiyaçlarını giderebilmesinde zorluk yaşamasının önüne geçirmiş olunur. Çocuk SMA hastalığı ile dünyaya geldiğinde vücudunu kendi başına kontrol edemez ve oldukça acı çeker. Bu sonuçla karşılaşmamak için muhakkak ki çiftlerin sma testini uygulatması gerekmektedir. Profesyonel sağlık hizmetimiz kapsamında sizlere hastane ortamını sunuyor, uygun fiyatlarla sma taşıyıcılık testini alanında uzman ekip elemanlarımız ile beraber sağlıyoruz.

SMA testi evlilik süreci öncesinde ya da hamilelik döneminde bebek sahibi olmak isteyen çiftlere uygulanmaktadır. Kas güçsüzlüğü hastalığı olarak toplum içerisinde bilinen SMA hastalığı kromozom eksikliğinden kaynaklanır. Ülkemizde genellikle her 50 kişiden birinde görülebilen bu rahatsızlık akraba evliliklerinden dolayı kaynaklanabilmektedir. 4 farklı şekilde fark edilebilen bu hastalığın ilk evrelerinde olduğunda tedavi süreci daha rahat bir şekilde atlatılabilir. Son evrede olduğunda ise hastalığa yakalanmış bir çocuk ölüm riskiyle burun buruna gelecektir. Sma testi kişiye uygulandıktan sonra sonuçlar yaklaşık bir ay içerisinde iletilir. Lboratuvar ortamında incelenen sonuçlar güvenilir bir şekilde taraflara sunulur. İstanbul ve çevreye bölgelerinden bizlere ulaşarak bütçenize uygun SMA testi ücreti ödeyerek sağlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.