Fizik tedavisi hizmeti özellikle fiziksel olarak vücudun yaşamış olduğu denge problemlerinde ev ortamında konforlu bir hizmet süreci sunar. Burada önemli olan hastanın hastane tedavisi sonrasında ev ortamında fizik tedavisi sürecini sağlıklı bir şekilde yürütebilmektir. Hastanın psikolojisini koruyan bu süreç tedavi sürecinde daha etkin sonuçlar alabilmeyi sağlar. Maliyet olarak da oldukça uygundur. Anadolu Evde Sağlık firması tarafından sunulan ameliyatsız fizik tedavi süreci vücutta yaşanan boyun fıtığı, bel fıtığı durumu, felç, omurilik yaralanmalarında kullanılan talep edilebilen bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler genellikle ileri yaş seviyesinde olan hastalar, daha çok kronik rahatsızlığı bulunanlar, hareket etmekte zorluk çekenler evde bakım tedavisi sürecinde daha rahat ve konforlu bir hizmet alabilir.

Firmamız tarafından bu alanda profesyonel ekip elemanları aracılığıyla sunulan hizmet ameliyatsız bir şekilde tedavi sürecini destekler. Fıtık tedavisi sürecinde, klinik rahatsızlıklarda gerekli görüldüğü noktalarda belirli hareketlerin belirlenmiş saat aralıklarında kişiye uygulamalı olarak yaptırılması ve masaj teknikleri ile de sunulur.

Vücudun zamanla kaybetmiş olduğu fonksiyonellik ve esneklik yeniden kazanılabilir. Bu evde tedavi süreci teknikleri ile daha kolay şekilde kişiye sunulur. Uzman bir fizyoterapist hastayı yönlendirir. Öncelikle hasta yakınları ile ön görüşme yapılır. Belirli bir hedef doğrultusunda çalışmalar başlatılır. Tedavi süreci hastalığa göre değişebilmektedir. Genellikle günlük olarak bir saati aşmayacak şekilde bir tedavi uygulanır.

Tedavi sürecinde ihtiyaç duyulduğunda fizyoterapist tarafından daha bütüncül bir yaklaşımda uygun görüldüğü anda manuel terapi, elektroterapi, hacamat, kuru iğne tedavisi ya da kupa terapisi gibi uygulamalarda yapılabilir.

Firmamız tarafından sunulan evde fizik tedavi hizmetinden yararlanmak isteyenler uygun fiyatlarla bu süreci başlatabilir. Fiyat hakkında bilgi almak isteyenler uygulamanın başlatılacağı gün ve saat bilgisini iletildikten sonra hastalığın çeşidine yönelik bir fiyat belirlemesi yapılır. Bunu öğrenebilmek için firmamız iletişim kanalı yoluyla irtibata geçirmesi yeterlidir. Süreçte randevu talebi ele alınarak belirlenmiş gün ve saatte tedavi sürecini başlatabilmek için İstanbul civarından hasta yakınları ile ön görüşme yapılır.