SMA hastalığı ancak erken tanı metodları ile giderilebilecek bir kas hastalığıdır. Beyinden omurilik sıvısı örneği alınır ve içerisine özel bir enjeksiyon uygulanarak tedavi sürecine başlanır. Oluşturulan ilaç ile omurilik içerisinde protein gönderimi sağlanır. Süreçte hedef olan ise gen tamiri uygulaması yapabilmektir. Bebekte SMA hastalığı fark edildiğinde 12 haftalık oluncaya kadar uygulama yapılamaz. Ancak bu zamandan sonra yapılması gereken tedavi sürecine başlatılır. 6 aylık dönemde çocukta omurilik hücresi tamamen yitirilir. 12.haftanın sonunda tedaviye başlandığı anda bu süreçte tedavi mümkün olmayabilir. Hastalık süreci daha da riske girer ve tedavi süreci daha pahalı hale gelir. Bu nedenle açık ve net bir şekilde söylenebilir ki sma hastalığı bebeğin daha 12. haftasında tamamlamadan uygulanmaya başlanan ve bir ömür devam edecek testlerle süren bir hastalık sürecidir. Anadolu Evde Sağlık firmamız aracılığı ile sunduğumuz SMA testleri evlilik dönemi öncesinde çocuğun hayatında riske atmaya gerek kalmadan tespit edilebilen bir takım test sürecinden oluşur

SMA test uygulamaları ve SMA hastalığına dair net bilgiyi sizlere firmamız tarafından sunuyoruz. Alanında uzman sağlık ekibimiz evlilik süreci öncesinde çiftlere ya da hamilelik döneminde SMA testi uygulamasını bulunulan her ortama sunar. Bizlere iletişim hattımızı üzerinden ulaşarak randevu talebinizi iletebilirsiniz. Kısa sürede kan testi örneği alınarak laboratuvara iletilir. Laboratuvarda gerekli gözlemler tamamlandıktan sonra sürece dair ne yapılması gerektiği tek tek planlanır. SMA taşıyıcılık testi ücreti hakkında net bir bilgi sahibi olabilmek için bizleri aktif telefon hattı üzerinden arayarak görüşmeleri başlatabilirsiniz. Sizlere en doğru ve güvenilir hizmeti her an sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Evlilik öncesindeki süreçte ya da hamilelik döneminde sağlık ekibimiz ile her an yanınızdayız.

Teknolojideki gelişmeler SMA test uygulamasını daha rahat bir şekilde tespit edebilmeyi ve sonuçlarını kısa sürede görebilmeyi kolaylaştırıyor. Ülkemizde sıklıkla görülen bu hastalık ancak öncesinde uygulanacak olan taşıyıcı testi ya da tarama testleri ile tespit edilebiliyor. Çiftlerden herhangi biri SMA hastalığına karşı bir belirti fark ediyorsa ya da kontrol amaçlı olarak sma taşıyıcılık testi güvenilir bir şekilde uygulanabilir. Firmamızda çalışan ve uzun süredir tecrübesi bulunan sağlık uzmanları bu testi sizlere uygulayarak sonuçlarını sizlere en geç 1 ay içerisinde iletir. Sağlık hizmetleri kapsamında evlilik öncesindeki süreçte tarama testleri evlilik sürecinde kontrol testleri ya da gebelik dönemine yönelik SMA testi uygulamalarını her yıl onlarca hastaya sağlıyoruz. Kapsamda sunduğumuz faydadan yararlanabilmek için bizlerle randevu talebi oluşturarak irtibata geçebilirsiniz. Sizlere en uygun sma taşıyıcılık testi ücreti sunarak kaliteli hizmetimizden yararlanabilmenizi destekliyoruz.