Evlenmeden önce sma testi yaptırmak çocuğun hastalığa yakalanmasını engelleyecek birtakım kolaylıklar sunar. Öncesinde tespit edilen bu hastalık önlemler alabilmeyi de kolaylaştıracaktır. Evlilik öncesindeki süreçte uygulanan testler çiftlerin bulaşıcı ya da kalıtsal bir hastalığa sahip olup olmadığını belirlemeyi kolaylaştıracaktır. Süreçte erken teşhis oluşabilecek olumsuzlukları engelleyebilmek için büyük bir önem taşır. Evlilik öncesindeki süreçte yapılan testler arasındaki en popüleri sma testi uygulamalarıdır. Sma testi Anadolu Evde Sağlık firması tarafından evlilik öncesinde ya da hamilelik sürecinde çiftlere sunulmaktadır. Alanında uzman ve güvenilir sağlık çalışanlarımız kan testi örneğini aldıktan sonra laboratuvara iletir sonuçlar kısa sürede çiftlere iletilir.

SMA hastalığı bilimsel olarak omurilik bölgesinde yer alan ön boynuz adı verilen motor sinir hücresinin olumsuz olarak etkilenmesi ve zamanla hareket kabiliyetini kısıtlaması anlamına gelir. Halk arasında kas hastalığı olarak bilinmektedir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra

SMA tarama testleri ile bu mutasyonun taşıyıcısı olup olunmadığı net bir şekilde öğrenilebilir. Eğer uygulanan tedavi süreci sona erdiğinde testlerde anne ve baba adayında sma taşıyıcılığı olduğu fark edilirse hamilelik sürecinin tüp bebek yöntemi ile devam edilmesi kararı alınır. Süreçte uygulanacak tedavi metotlarına dair tüm bilgiler sağlık elemanlarımız tarafından çiftlere iletilir. Alınması gereken önlemler netleştirilir ve ortak bir karara varılır.

Evlenmeden önce sma hastalığı takibi yapılmadığında genler yoluyla çocuğa aktarılabildiği için günümüzde artık tüm hastaneler, sağlık merkezleri, özel kuruluşlar ve firmalar tarafından test yapılmaktadır. Tahliller üzerinden hastalığa yönelik net bir bilgi verilebilir. Öncesinde belirli semptomları tespit ederek dış gözle bu hastalığı anlayabilmek mümkün değildir. Tarama testleri uygulaması için İstanbul ve çevre bölgelerinden bizlerle irtibata geçerek kısa sürede sunduğumuz sma test uygulamalarından ve evlilik öncesindeki süreçte uygulanması gereken tarama testlerinden faydalanabilirsiniz. Sizlere en doğru ve güvenilir hizmeti evlenmeden önce sma testi uygulamaları başta olmak üzere yapılması gereken testleri ve alınması gereken önlemleri titizlikle aktarıyoruz. Bizlere iletişim hattımız üzerinden ulaşabilir, randevu talebinizi iletebilirsiniz.