Genetik test uygulamaları laboratuvar ortamında yapılacak incelemeler doğrultusunda hastalık şüphesi bulunan kişilerin arka planda genetik bozukluklarını fark edebilmeyi sağlar. Genetik hastalıklar her yaşta ortaya çıkabilir. Özellikle aile bireylerinden çocuklara geçer. Genetik tanı testleri ile daha önceden oluşabilecek risklere karşı önlem alınabilir. Anadolu Evde Sağlık firması evde genetik testi uygulamalarını her yaştan bireye özellikle gebelik döneminde ya da anne ya da baba adaylarının evlilik süreci öncesinde uygulanabilme özelliğine sahiptir. Akraba evliliği bulunan danışmanların daha çok tercih ettikleri bir yöntemdir.

Evde genetik testi talepleri genellikle yaşı geçkin olan kişilerde, çocuk sahibi olamayanlara, ileri yaşta gebelik sahibi olanlara ya da cinsiyet gelişim bozukluğu yaşayan bireylere uygulanmaktadır. Bunun dışında zeka geriliği bulunanlar 2'den daha çok düşük geçmişi bulunanlar, Akdeniz anemisi hastalığı bulunanlar, ailenin genetik tablosunda çok sayıda kanser vakası rastlanılmışsa muhakkak ki faydalanabilecek hizmet türleri arasında yerini alır. Genetik tarama testi uygulamaları genellikle kalıtsal rahatsızlığı bulunan aile bireylerine sahip olan kişilerin ileriye dönük olarak soylarında herhangi bir problem oluşmasın diye uygulanır. Test uygulamalarında kan örneği kişiden alınarak inceleme süreci başlatılır. Her bir genetik test için farklı bir uygulama sonuçlarını sağlıklı bir şekilde firmamıza iletilir. Test sonuçları incelenerek kişilerle paylaşılır. Doğru beyanlar ile yapılması gerektiğini dair bilgi verilir.

Tedavi edilebilecek düzeyde genetik hastalıklar hızlı tarama testi ile güvenilir şekilde talep eden hastalara sunulur. Yüksek doğruluk oranı ile firmamız aracılığı ile İstanbul ve çevre bölgesinden genetik tarama testi uygulamasını ev konforunda talep edebilirsiniz. Genetik hastalıklar kapsamında uygulanacak testler arasında kanser genetiği testleri başta olmak üzere moleküler genetik testleri, sitogenetik ve moleküler, sitogenetik testleri, prenatal tanı testleri yer alır. Özer laboratuvarları iletilen kan testi kısa sürede yapılan inceleme doğrultusunda en doğru sonucu verecektir. Bizlere bir telefon ile ulaşım sağlayabilir, evde genetik testi uygulamasından uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.