Sma testi genetik olarak sma hastalığının taşıyıcısı olup olmadığının öğrenilmesini sağlar. Evlenme hazırlığında olan çiftlere evlilik öncesinde sunulabilen SMA testi anne adayının gebelik döneminde de hastalığın teşhisi için kullanılabilir. Hastalığın tespit edilebilmesi ve gerekli olan önlemlerin alınabilmesi için uygulanması gereken bir testtir. Günümüzde gittikçe yaygınlaşan ve doğum sırasında etkisini göstererek genetik olarak çocuğa aktarılan SMA hastalığı çocuğun tüm hayatı boyunca kendi kendine yaşamsal faaliyetlerini sürdürememesi anlamına gelir. Günümüzde artık tüm gebe bayanlara uygulanan Sma tarama testleri ileride oluşabilecek riske karşı önlem alabilmeyi sağlar. Anadolu evde sağlık firması SMA hastalığına yönelik ön tespit sürecinde çiftlere özel test uygulamalarını ev ya da iş yerinde konforlu bir alanda sağlıyor. Dakikalar içerisinde alınacak numune örnekleri laboratuvara iletilerek süreçte bilgilendirme aşaması tamamen uzman personellerimiz tarafından sunuluyor.

SMA hastalığı kalıtsal bir bozukluktur. Anne ya da babada bulunmasa dahi genetik olarak taşıyıcılığı bulunabilir. Sma hastası olan bir birey nefes alıp vermede, yiyip içmekte, oturmakta ya da yürümekte zorluk çeker. Bu hastalık SMN1 adı verilen genin eksikliğinden kaynaklanır. İleri boyutlu ölümcül bir riski de bulunur. Firmamız İstanbul ili ve çevre bölgelerinde sunduğu hizmet ile uygun fiyat aralığında SMA testi fırsatı sunuyor. Aktif iletişim hattını kullanarak ekibimiz ile irtibata geçtiğinizde sizlere verilen gün ve saatte bulunduğunuz ortama gelerek uygulama sağlanıyor. SMA hastalığı 4 farklı tipte bulunuyor. İlk evrede bunu yakalayabilmek çocuğun hastalığının ilerlemesini engelliyor. Ancak sürece en başında müdahale edebilmek için evlenecek olan çiftlere özel olarak bu hizmet sunuluyor.

SMA hastalığı tedavi süreci oldukça meşakkatli ve pahalıdır. Bu sürece geçiş yapıldığı andan itibaren çocuğun hastalığa yönelik tedavi masraflarını karşılayabilmek ve ilaç masraflarına yetişebilmek oldukça zordur. Anne ya da babanın üzerinde taşıyıcılık geni bulunup bulunmadığını, evlilik dönemi ya da gebelik dönemi öncesinde öğrenerek tüm bu meşakkatli süreci başlatmadan kontrollü şekilde sürdürebilmek mümkündür. İstanbul ili ve çevre ilçelerinden sunmuş olduğumuz SMA tarama hizmetinden uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz. Sma testi fiyat bilgisi ve süreç hakkında net bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.