SMA günümüzde çok sık duyulan hastalıklardan birisi olmaktadır. Bu hastalık omurilikte oluşan, motor sinir hücrelerine zarar vererek kişinin hareket kabiliyetini kısıtlayan bir hastalıktır. Bir kas hastalığıdır. Dünya üzerinde görülme sıklığı 10 binde bir olarak belirlenmiştir. Hastalığın tedavisi zor olsa da başlangıçta tespit edilmesi çok daha kolaydır. Evlilik öncesi yapılan test ile SMA hastalığı riski ortaya çıkarılmaktadır. Bu yolla çiftlerin evlilik yoluna çıktığında genetik kodlara bakılarak bu hastalığın riskini öğrenmesi mümkündür. Özel SMA testi olarak adlandırılan bu testi Anadolu Sağlık Merkezi aracılığı ile yaptırarak siz de hızlı sonuç alabilirsiniz. Kısa sürede yapılan test sonucunda gerekli belgeleri hemen alabilirsiniz.  
Özel SMA Testi Neden Gerekli?
Bu test ile evlenecek çiftlerin öncesinde gen taraması yapılmaktadır. Bu sayede önlem alınması, hastalık oluşma risklerinin ortaya çıkarılması gerekmektedir. İhtimal az gibi gözükse de bu testin yapılması önem taşımaktadır. Artık test zorunlu hale getirilmiştir. Yapılan bu test ile gelecek planlaması daha güzel şekilde yapılmaktadır. Hastalığın oluştuğu çocuklarda tedavi yöntemleri pahalı ve zorludur. Bu tedavi süreçlerini yaşamamak için önceden tedbir alınması sağlanabilmektedir. Özel SMA testi ile hastalık başlamadan tespit yapılabilmektedir. Sonucunda ise daha doğru hamleler yapılarak tedbirler alınabilmektedir. Bu yüzden SMA testi çok fazla önem taşıyor. Doğru sonuçlar için siz de hastanemizi ziyaret edebilir, testlerinizi yaptırabilirsiniz. 
Özel SMA Testi Nasıl Yapılır?
Özel SMA testi kan yoluyla yapılmaktadır. Bu testin değerlendirme sürecinde uzmanların olması önemlidir. Sonuçlar yorumlanırken tüm detaylara önem gösterilmelidir. Bu alanda eğitimli uzman kadromuz test sonuçlarını en doğru şekilde yorumlayacaktır. Test sonucunda eğer bu hastalığı taşıma durumunuz mevcut ise diğer uzmanlarımıza aktarım yapılmaktadır. SMA hastalık alanında özelleşmiş ve gen hastalıkları ile ilgili süreç yönetiminde tecrübeli olan hekimlerimiz bu aşamadan sonra size destek sağlayacaktır. Bu destek ile siz de hastalığa karşı alabileceğiniz önlemleri belirleyebilirsiniz. Uzman kontrolü altında ilerleyen süreçte yaşanabilecek durumların değerlendirilmesini yapabilirsiniz. Doğru yönetilen süreç sayesinde daha sağlıklı bir aile planlaması yapabilirsiniz. Sizleri de bu testi yaptırmak için hastanemize bekliyoruz.