SMA hastalığı günümüzde çok sık karşımıza çıkmaktadır. SMA hastalığı sebebiyle gen diziliminde problemler oluşmaktadır. SMA 1 olarak ifade edilen tip bebeklikte ortaya çıkan SMA hastalığıdır. SMA 2 çocukluk, 3 ise erişkin bireylerde görülen rahatsızlık tipidir. Bu hastalığın çözümü çeşitli ilaçlar ile olsa da maddi olarak oldukça yüksek giderler oluşabilmektedir. Bazı durumlarda ilaçlar ile de çözüm elde edilememektedir. Bu yüzden önlem alınması adına SMA testleri uygulanmaktadır. Yapılan bu test ile evlilik öncesi adayların olabilecek çocukları hakkında detaylara ulaşılmaktadır. SMA hastalığına ait genetik bilgiyi taşıyan bireylere bu test sonucunda çeşitli eğitimler verilmektedir. Ailelerin bilinçlenmesi sağlanmaktadır. Anadolu Evde Sağlık olarak bu testleri ev ortamında yapabiliyoruz. Eğer vaktiniz kısıtlı ise ve evden çıkmanız mümkün değilse bu durumda Özel SMA Testi Nerelerde Yapılır sorusuna bir telefon ile evinizde cevabını verebiliriz.

SMA Testi Nedir? SMA Testi Zorunlu mu? SMA Testi Aşamaları Neler?

SMA testi, genetik bozuklukların önceden tespit edildiği bir testtir. Bu test sonucunda hastalık olma riski bulunan bireyler tespit edilir. Çocukları olduğunda SMA hastalığına yakalanabilecek olan adaylara bu konu hakkında bilgi verilir. Gerekli bilgilendirme sonrasında aile bu sürece hazırlanır. Alınan son kararlar ile SMA testi zorunlu yapılmıştır. Evlilik öncesinde mutlaka bu test yaptırılmalıdır. Anadolu Sağlık Merkezi olarak evde bu hizmeti sunuyoruz. SMA taşıyıcılık testi yapan hastaneler içinde yer alan hastanemiz gerekli tüm testleri en hızlı şekilde yapmaktadır. Doğru sonuçlar alınması için özel laboratuvar ortamlarında incelemeler gerçekleştirilmektedir. Sonrasında ise sonuca göre eğer bir problem varsa gerekli ön bilgiler verilmektedir.

SMA Testi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer özel SMA testi nerelerde yapılır sorusuna cevap arıyorsanız ve bu durumda kararsız kaldıysanız Anadolu Sağlık Merkezini tercih edebilirsiniz. Hastanemiz uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Alacağınız hizmet sayesinde kısa süre içinde Sma testi yaptırabilirsiniz. Bu testler sonucunda evlenme sürecinizi planlayabilirsiniz. Hastanemiz evde de hizmet vermektedir. Eğer evden çıkamıyor ya da hastaneye gidecek vakti bulamıyorsanız belirlediğiniz saatlerde evde laboratuvar hizmetimiz bulunmaktadır. Bu hizmet ile SMA testi yapılabilmektedir.