SMA hastalığı bebeklik döneminden itibaren oluşum gösteren bir hastalık çeşididir. Taşıyıcılık fonksiyonu anne ve babadan kaynaklı olarak gensel aktarımla olur. Ülkemizde son 10-15 yıldır çok sayıda SMA hastası birey dünyaya geliyor. Doktorların da tavsiye ettiği en önemli olan evlilik süreci öncesinde ya da hamilelik döneminde eşlerin sma taşıyıcılığı testi uygulamasıdır. Bu sayede vücutta kromozom eksikliğinden kaynaklı olarak hastalığın bir sonraki nesile aktarılıp aktarılmayacağı net bir şekilde fark edilebilir. Bilimsel açıdan net olarak sürecin durdurulması veya nedenleri tespit edilememekle beraber vücuda uygulanacak teknikler ile genlerde herhangi bir taşıyıcılık durumunun olup olmadığı tespit edilebilir.

firması aracılığı ile daha çok dışarıdan bakıldığında fark edilemeyen ve genlerin içinde sinsice yerleşen SMN1 hastalığının test yolu ile fark edilmesi mümkün hale geliyor. Bizlere iletişim hattımız üzerinden ulaşarak talep ettiğiniz sma gen taşıyıcılık testi uygulamasından her yerde faydalanabilirsiniz.

Çiftlere uygulanacak olan sma taşıyıcılığı testi her iki adayda da görüldüğünde çocuğa geçme olasılığı yüksek olarak kabul edilir. Öncelikle erkek adaya uygulanacak olan test olumlu çıkarsa kadın aday içinde uygulanır. Kan testi uygulaması sağlandıktan sonra yalnızca taraflardan birinde bu eksikliğe rastlanılmışsa süreçte çocuğa geçme ihtimali düşük olarak görülmektedir. Laboratuvar ortamında incelenen sma kan testi sonrasında sonuçlar güvenilir şekilde taraflara iletilir. Eğer her iki aday için pozitif bir test sonucu meydana gelirse süreçte ne yapılabileceği karşılıklı olarak tasarlanarak tedavi başlatılır.

SMA taşıyıcılığı testi uygulaması yalnızca evlilik dönemi öncesinde değil hamilelik sürecinde de anne adayı tarafından uygulanabilme özelliğine sahiptir. Hekim kontrolü eşliğinde gerçekleştirilmesi gereken bu testin sonuçları kısa sürede taraflara iletilir. En geç 12 haftalık olduğunda tedavi sürecinin başlatılması gerekmektedir. Bu nedenle çocuğun SMN1 hastalığına sahip olduğu fark edildiği anda tedavi süreci bebeklik döneminde başlatılması gerekir. Bu çocuğun ömür boyunca soluk alıp vermede ve yaşamsal olarak hareket fonksiyonlarını kontrol etmede zorluk çekmesi anlamına gelir. Bizlere İstanbul ve çevre bölgelerinden ulaşabileceğiniz bir konumda bulunuyor 7/24 aktif telefon hattımız üzerinden ulaşarak sma taşıyıcılığı testi tedavi yöntemlerinden ve uygulamalarından faydalanmanızı sağlıyoruz.