Yaşam sürecinde bazen bazı nedenler ile sağlık kayıplarımız yaşanabilmektedir. Gerek besin eksikliği gerek vitamin eksikliği gibi sorunlarla ara ara karşılaşmaktayız. Bazen düzenli giden hayatımızda hastalık ve kaza gibi durumlar olabilmektedir. Böyle olumsuz durumlarda yeme içme gibi yaşam fonksiyonlarımızı kaybedebiliriz. İşte bu gibi durumlarda bizleri hayata bağlamak amacı ile serum tedavisi gerekir. Serum takma bu sebeplerden ötürü oldukça önemlidir.

Serum içerik tercihinin yanı sıra C vitamini ile kombine halde Evde Glutatyon Tedavisi de vücudunuz da ki toksik maddelerin atımı ve yenileme süreci için önem taşımaktadır.

Günlük alınamayan besin ve vitamin takviyesini sağlayan serumlar hızlı iyileşme sürecinin başrolüdür. Serum en genel tabir ile bizi günden güne iyileştiren insan sağlığı için üretilmiş sıvı takviyelerdir. Serum takma işi eğitim gerektiren ve sertifika almış kişiler tarafından yapılmalıdır. Damar yolu açıldıktan sonra uygulama yapılabilmektedir. Damar yolunu açmakta uzun deneyimler gerektiren bir uygulamadır. Bu durumlarda doktorumuza ve bilen kişilere başvurmak sağlığımız açısından en olumlu secim olacaktır. 

Serum Damara Nasıl Takılır

Serum takılmasının en belirgin sebeplerinden biriside vücut sıvı kaybıdır. Böyle bir şikâyet ile hastaneye giden kişide önce kan tahlilleri yapılarak serum için gerekli bir durumun olduğu kontrol edilir. Eğer ihtiyaç gereği görülürse serum uygulaması gerçekleştirilir. Serum takma süreci şu şekilde sıralanabilir:
•    İlk olarak kollarda, elde, bacakta vs. Toplar damar aranır. 
•    Toplar damar bulunduğunda önce çevresi güzelce temizlenir. Buradaki temel amaç mikrop kapılmasının önüne geçilmesidir. Damar yolu açıldığında vücut ile dış ortam arasında bir bağ kurulacaktır. Buradan ki mikrop kapmak çok kolaydır. Bu yüzden temizlik yapılması önem taşıyor.
•     Daha sonra iğne damara batırılarak gazlı bez ile sarılıp deriye tutturulur. 
•    Serum iğnesinin kıpırdamaması gerekir. Aksi taktirde kolda şişme meydana gelecektir. Zaten doktorunuz bu konuda sizleri uyaracaktır. 
•    Sonrasında ise serum takviyesi damar yolu ile aktarılır. Akış hızı ayarlanır ve hastanın istirahati sağlanır.
•    Uzman eller tarafından uygulanan bu uygulama canınızın yanmasını azaltacaktır. Bazen atardamarı bulmak kolay olmamaktadır. Bu gibi durumlarda deneyim önemlidir.

Serumun Vücuda Etkisi Nedir?

Serum iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısmı; serum torbasıdır. Bu torba sıvı solüsyon bulunan torbadır. İkinci kısım ise serum setidir. Sıvı solüsyon maddesinin vücudumuza girmesini sağlayan bölümdür. Serum sayesinde insan vücudunun ihtiyaç duyduğu minarel ve sıvı takviyesidir. Bu takviye kolun atar damarından alınmaktadır. Atar damardan alınması sayesinde direk kana karışır. Serumun vücuda en büyük etkisi ise eksik mineralleri giderir. Bazı gerekli ilaçlar da serum içine enjekte edilerek verilmektedir. Serum kullanımının en önemli amacı ise, kan içerisinde bulunan sıvı, elektrolit dengesine katkı sağlamasıdır. Enfeksiyonları kurutmada da kullanılmaktadır.