SMA hastalığı vücuda yerleşen sinsi bir hastalıktır. Dışarıdan bakıldığında fark edilmez daha çok taşıyıcılığı bulunan kadın ya da erkekte gizli bir şekilde zuhur eder. Ancak kan testi yolu ile teşhis edilebilecek olan bu hastalık sağlıklı bireylerde dahi taşıyıcılığı görülebilen ancak sonradan fark edilebilen bir yapısı bulunur. Anadolu Evde Sağlık firmamız evlilik dönemi öncesinde çiftlere SMA testi uygulamalarında bulunuyor Sma taşıyıcı testi ücreti 2022 yılında ne kadar oldu? Firmamız bu testi çiftlere hangi şartlarda nasıl ve ne kadara uyguluyor? Konu üzerine bilgiyi bizleri arayarak edinebilirsiniz.

Sma taşıyıcı geni bulunan kişiler hastalığı taşıyanlarda olduğu gibi belirtileri farkettirmezler. Genlerde oluşan bu eksiklik dışarıdan fark edilemeyeceği için kan testi uygulamasını yapılması gerekir. Kalıtsal olarak aktarım riski bulunması evlilik dönemi öncesinde bu testin uygulanmasının gerekliliğini ortaya koyar. İhmal edilmesi durumunda çocuğun tüm yaşantısını etkileyecek zorlukları yüklenmesine neden olacaktır. Çocuk doğduğu andan itibaren nefes almada zorluk çekecek. Ellerini kollarını bacaklarını ve başını hareket ettirmekte oldukça zorlanacaktır. Bu durum acı çekmesine de neden olabilir. Sağlık ekibimiz ile birlikte en doğru metotlarla sizlere SMA taşıyıcılık testi uygulamalarını sağlıyoru. Uygun fiyatlarla firmamız aracılığı ile irtibata geçerek sunduğumuz sağlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

SMA hastalığı kas hastalığı olarak da bilinmektedir. Vücudun kontrolü SMA hastası bir bireyden çıkar. Bu rutin hayatta kişinin zorlanmaması gereken yürümek, koşmak, el, kol ve bacakları hareket ettirmek gibi süreçler oldukça zor bir hale gelir. Sanıldığının aksine SMA taşıyıcısı bulunan kişiler dışarıdan bakıldığında hastalığın taşıyıcısı olduğunu fark ettirecek özellikle değillerdir. Bazı durumlarda zekaları normal seviyenin üstünde bile olabilir. Dikkat edilmesi gereken şey ise anne ya da baba adayı herhangi bir taşıyıcılığı bulunmuyor dahi olsa sağlıklı genlere sahip olsalarda çocuk doğduktan sonra sma taşıyıcısı olabilmektedir. SMA hastalığı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek Sma taşıyıcı testi ücreti 2022 bilgi edinebilmek ve  taşıyıcı test uygulamasından kısa sürede uygun fiyatlarla yararlanabilmek için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. İstanbul çevre bölgelerinden hizmetimizi talep edebilirsiniz.