SMA taşıyıcılık testi fiyatları uygulama sağlayan kuruma göre değişebiliyor. Anne ya da baba adayı için farklı testler uygulandığında kişi başına fiyat değişim yaşayabiliyor. SMA testi uygulamasının anne ya da baba adayından herhangi birine yapılması yeterlidir. Özellikle baba adayına yapıldıktan sonra eğer herhangi bir bulgu tespit edilirse anne adayına geçiş yapılıyor. Bu süreçte SGK'lı olan hastalara uygulanan tarife daha farklı olabiliyor. Anadolu Evde Sağlık firmamız evlilik süreci öncesinde, evlilik devam ederken ya da hamile olan anne adayına yönelik sma test uygulamasında bulunabilir. Sizlere en uygun ve bütçeye dost fiyatlar sunuyor ve bu süreçte alanında uzman ekip elemanlarımızı yönlendiriyoruz. Bu konuda herhangi bir bulguya rastlanırsa uzun yıllardır bu işte tecrübe edinmiş ve aktif faaliyet gösteren Sağlık bakanlığından onaylı olarak faaliyetlerine sürdüren çalışanlarımız konu üzerine sizi bilgilendirir ve doğru yönlendirmeleri yapar.

Sma taşıyıcılık riski doğum öncesinde net olarak belirlenebiliyor. Ebeveynlerden alınan kan testi sonucunda bu durum daha da belirgin hale geliyor. Evlilik süreci öncesinde sma testi uygulamalarının zorunlu olmasa da çocuk üzerindeki yıkıcı etkisi düşünüldüğünde ileriki senelerde zorunlu olabilme ihtimali de bulunuyor. Ancak evlenecek olan çiftlerin ya da çocuk yapma kararı veren anne ya da baba adayının bu testi yaptırması ileride çocuğun yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği noktasından net bilgi alabilmeyi sağlayacaktır. Daha sağlıklı çocuklar dünyaya getirebilmek için evlilik süreci öncesinde sma testi uygulamaları büyük fonksiyon sunacaktır. Bizleri iletişim hattımız üzerinden arayarak sma testi uygulaması için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Sizlere en uygun fiyat aralığını söylüyor ve çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.

SMA hastalığı çocuğun motor becerilerini kullanmasına engel olacak bir hastalık sürecidir. Vücutta SMN1 kromozomun eksikliğinden kaynaklı olarak meydana gelen bu hastalık taşıyıcı riski bulunur. Anne ya da baba adayı taşıyıcı olabilir ve çocuk da bu fark edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu anne ya da baba adayının ilk çocukta ya da ikinci çocukta herhangi bir bulguya rastlanmasa da 3 ya da daha sonraki çocuklarda SMA bulgusuna rastlanabiliyor. Bu nedenle evlilik dönemi öncesinde SMA testi uygulamasını yaptırmamış olan ebeveynler yeni doğacak olan çocuklarının hemen öncesinde, hamilelik sürecinde ya da böyle bir planları bulunuyorsa sma testi uygulaması yaptırabilirler. Çocuğun hayati durumu yapılacak olan bu test sonucunda daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Anne ve babanın kan testi kısa sürede ekip elemanlarımız tarafından steril bir şekilde alınır ve laboratuvara gönderilir. Sonuçlar aileye iletilir. İstanbul çevresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Eğer herhangi bir bulguya rastlanılmışsa bilgilendirme yapılır. Bu süreçte kişinin uygulaması gerekenler ve dikkat etmesi gerekenler üzerine yönlendirme sağlanır.