Sma hastalığı genellikle kas sisteminde ve sinir sisteminde görülen zayıflık ile beraber ortaya çıkar ve kişinin gündelik yaşamındaki tüm fonksiyonlarını dibe çeker. SMN1 adı verilen gen 5.kromozom üzerinde yer alır ve kusurludur. Bu kusurdan kaynaklı olarak sma hastalığı oluşur ya da yapılan kan testi sonucunda SMN1 geminin hiçbir şekilde olmadığı fark edilebilir. Bu durumda hastalığın varlığının bir sebebi olarak görülür. SMA hastalığı bulunan kişiler için tedavi süreci başlatılır. Bu sürecin başlatılabilmesi için özel bir testin yapılması gereklidir. Her sağlık kurumu içn sma taşiyicilik testi ücreti farklı rakamlardan oluşur. Hastalık süreci öncesinde kesin çözüm için muhakkak ki sma taşıyıcı testi yapılması gerekir.

SMA hastalığı için hastalığın semptomları fark edildiğinde önemli olan bunu hedefe yönelik olarak çalışmalarla giderebilmeyi desteklemektir. Özellikle solunum sıkıntısı çeken hastalar uygulanan test sonucuna göre hekimin yönlendirilmesi ile uygun tedavi metodunu başlatır. Bu süreçte dışarıdan bakıldığında kişinin bu taşıyıcılığı barındırıp barındırmadığı net olarak anlaşılamaz. Muhakkak ki test uygulamasının yapılması gerekir. Evlilik öncesi süreçte ve hamilelik süreci öncesinde eşlere Anadolu Evde Sağlık firması tarafından özellikle doktorlarımız ile sma taşıyıcılık testi uygulaması yapılır. Bu tarama testi sonunda alınan kan testi örneği ile kişinin böyle bir rahatsızlığı bulunmadığı net olarak tespit edilebilir.

Sma hastalığı bulunan bireylerde de yapılan araştırmalarda zeka seviyelerinde herhangi bir anormallik fark edilmemiştir. Hatta bazı durumlarda normalin üzerinde olduğu görülmektedir. Anne ve babadan çocuğa taşıyıcı genlerle gelir. Bu nedenle taşıyıcılık testinin uygulanması hastalığın teşhis edilebilmesi için önemlidir. SMA hastalığı 4 farklı şekilde ortaya çıkar. Genellikle en hafif olanı en sık karşılaşılığıdır. Kişi kendi kendine yaşamsal faaliyetlerini sürdüremez. Nefes alıp vermede zorluk çeker, yutkunmada büyük problem yaşar. Kol ve bacak hareketlerinde istemsizlik ve baş kontrolü sağlayamama bir diğer belirtisidir. Hastalığın ciddiyeti anne ve babanın evlilik öncesinde, evlilik sürecinde ya da çocuk doğmadan önce muhakkak ki sma testi uygulanarak dikkat edilmesi gereken bir aşamayı içerir. Firmamız sizlere İstanbul bölgesinden bu hastalığına her noktasında yardımcı oluyor. Yapılan testlerin sonuçlarını ileterek sürece yönelik doğru adımlarla tedavi yolunu sunuyor. Bizlere aktif iletişim hattımızı üzerinden ulaşabilir, sma taşiyicilik testi ücreti hakkında net bilgi için randevu talebinizi kısa sürede iletebilirsiniz.