Hastane süreci tamamlanmış hastaların evde bakım süreci devam ederken hemşireler tarafından uygulanan hizmetlerden oluşur. Tıbbi olarak müdahale edebilmeyi sağlayacak bu alanda yetkinliği bulunan personeller sonda takma ya da çıkarma hizmetini hemşireler aracılığı ile sizlere sunuyor. Ev ortamında konforlu bir şekilde gün içerisinde ihtiyaç duyulan sonda takma ve çıkarma hizmeti Anadolu evde sağlık firması tarafından sağlanıyo. Hastane süreci tamamlanan tüm hastalar geniş sağlık hizmeti kapsamında evde sağlık programı içerisinde yer alan sonda değişime hizmetinden faydalanabiliyor. Sonda takma çıkarma hizmeti idrar sondası ve yemek sonrası olarak iki farklı şekilde sunulabilir. Yemek sondası hizmeti ağır ameliyat süreci sonrasında sağlıklı bir şekilde yeme faaliyetinde bulunmayan hastalar için gerekli olan uygulama teknikleri arasında yerini alıyor.

Hastalara yönelik uygulanan sonda idrar sondası ya da yemek sondası takma hizmeti olarak iki farklı gruba ayrılıyor. Doğal yollarla idrara çıkma ihtiyacını göremeyen hastalar için idrar kesesi içerisinde yerleştirilen bir parça oluyor. Takılan sonda yardımı ile idrar torbasının biriktirilerek dışarıya atılımı sağlanıyor. Cerrahi müdahaleler sonrasında sıklıkla yaşanabilen bir durum olan bu süreci daha sağlıklı ve huzurlu atlatabilmek için evde sağlık firmaları tarafından hemşirelerin sunduğu sonunda takma ya da çıkarma hizmetinden yararlanabiliyor. Genellikle prostat büyümesi gibi hastalıklarda, omurilik yaralanmalarında farklı tedavi yöntemlerini görüntülemek için sunulan tetkiklerde faydalanabiliyor.

İstanbul ili ve çevre bölgelerinden ulaşım sağlayabileceğiniz firmamız içerisinde çalışmasını gösteren deneyimli ve eğitimli personel ekibimiz randevu talebinize yönelik bulunduğunuz alana geliyor. Uygulamaya yönelik hastaya ön bilgi veriliyor. Tüm steril koşullar sağlandığı anda sonda takma hizmeti sunuluyor. İşlem 10 dakika sürüyor. Hafif bir ağrı hissedilebiliyor. Hastanın oturması, kalkması gibi durumlarda vücudun sabitleme koşulu hemşire tarafından kontrol edilerek planlı bir şekilde sürdürülüyor. Hastanın ulaşımda yaşayacağı problemler evde sağlık hizmeti kapsamında sona eriyor. Ev konforunda ve sevdikleri ile aynı ortamda kalmaya devam edebiliyor. Süreçte deneyimli kişiler tarafından uygulamanın yapılması ileri boyutlu enfeksiyon kapma gibi problemlerin oluşmaması için dikkat edilmesi gerekiyor.