Evde trakeostomi bakımı steril bir ortamda sağlanması gereken önemli bir uygulamadır. Nefes borusu yolu ile açılan bir delik üzerinde gerçekleştirilen işlem hastanın daha rahat bir şekilde nefes alabilmesini sağlar. Özellikle hasta yakınları bu süreçte trakeostomi bakımını doğru ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Süreçte günlük olarak temizliğinin yapılması ve takibinin gerçekleşmesi gereken trakeostomi değişimi bakımı temizlenmesi gibi süreçler için Anadolu Evde Sağlık hizmet ekibimiz tarafından yardım alabilirsiniz. Özellikle gırtlak bölgesinde yeri bulunan Trakeostomi açık yaranın bulunduğu durumlarda daha dikkatli bir şekilde yerleştirilmeli ve Trakeostomili temizliği daha hijyenik ortamlarda sağlanmalıdır. Trakeostomili özel antiseptik solüsyonlar kullanılarak temizliği gazlı bez ile sağlanır.

Evde trakeostomi bakımı ve temizliği hizmeti detaylı bir şekilde cihazın kullanımına yönelik bilgi sahibi olanlar ancak doğru hizmeti verebilir. Özel trakeostomi hizmeti alanında uzman ve bu işlemleri yıllardır yapan ekip elemanlarımız sürecin teknik boyutlarını detaylı bir şekilde bilir. Randevu talep ettiğiniz anda sizlere istediğiniz her anda Trakeostomi bakım ve temizlik hizmetini sunuyoruz. Cihaz ince bir hortum yardımı ile nefes alıp vermeyi kolaylaştıracak bir yapıya sahiptir. Dış ve iç balon olarak iki farklı alanı bulunur. Dış balon ile solunum ağzındaki havanın ağız ya da burun yoluna değmeden akciğere gitmesi sağlanır. Bu sistematik yapının oluşturulmasındaki neden ağız içi salgıların akciğere geçerek enfeksiyona yol açmasını engelleyebilmektir.

Trakeostomi hastaları için evde bakım tedavisinde borunun temizliği kişinin ağız salgılarından arındırılması belirli aşamalardan geçilerek yapılır. Yaklaşık 3 saati bulabilen bir temizleme aşaması sağlık elemanlarımız tarafından alanında uzman hemşirelerimiz ile sağlanabilir. Günde en az 5 kere değişiminin yapılması ve temiz bırakıldığından emin olunması gereken bir yapıya sahiptir. Üstelik trakeostomi cihazı  kirlenmediği fark ediliyorsa filtreleri 2 günde bir değiştirilmesi yeterlidir. Piyasada üretimi yapılan her trakeostomi ile cihazının bakımı farklı olabiliyor. Üretim aşamasında kullanılan tekniklerden kaynaklı olarak temizliğin şekli değişebiliyor. Bunun için bilgi sahibi olmak ve bu konuda deneyimli olmak gerekiyor. İstanbul çevre bölgelerinden sunduğumuz sağlık hizmetimiz ile evde trakeostomi bakımı hizmeti üzerine randevu talebinizi oluşturabilirsiniz. Kısa sürede ekip elemanlarımız sizlerle iletişime geçerek en doğru hizmeti verecektir.