Uyku apnesi tıp dilinde Polisomnografi olarak adlandırılır. Gündelik hayatta basit bir problem gibi gözükse de ileri boyutlu ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Uyku apnesi gece boyunca kişinin solunumunda sıkıntı yaşaması veya horlamalarının oluşmasına sebep olur. Gece boyunca kesintili soluk alıp verme, oksijenin vücuda yeterli üst düzeyde alınmamasına neden olur. Uyku apnesi rahatsızlığı bulunan kişiler genellikle gündüz uyandıklarında kendilerini yorgun ve halsiz hisseder. Gece boyunca uykusuz kalmış hissine kapılır. Anadolu evde sağlık firması evde bakım hizmeti kapsamında uyku problemi var olan kişilerde uyku apnesi hastalığının olup olmadığını rutin testlerle tespit edebilir. Hizmeti sunan personelimiz bu alanda yetkinliğe sahiptir. Testin gerçekleştirilebilmesi için kişiye elektrotlar ile yerinde uygulama sağlanır. Hastaneye gelinmesine gerek kalmadan cihazlar bulunulan ortamda kişiye bağlanarak uyku süreci takip edilir.

Gece boyunca uyku sırasında yorgunluk hissini yoğun olarak yaşayanlar, solunumda güçlük çekenler, gece horlamaları şiddetli hale gelenler muhakkak ki uyku testinden geçirilmelidir. Uyku apnesi tespiti sürecinde kesin tanı koyabilmek için ön inceleme yapılması gerekir. Kişi gece boyunca uyutulur. Beyninde ve bedenindeki tüm değişimler detaylıca incelenir. Elektronik bir cihaza bağlanarak gece boyu takibi yapılır. Ardından bu alanda net bir sonuca ulaşılır. İstanbul ili ve bölge ilçelerinde sunulan evde bakım ve tedavi hizmetinde uyku apnesi ücreti hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmek için de bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en doğru fiyat aralığını bütçeye dost rakamlarla sunuyoruz.

Uyku apnesi şikayeti olan kişiler genellikle gün içerisinde nefes alıp vermede zorluk yaşar. Ara ara nefes tıkanmaları ile uykusu bölünebilir. Horlama şikayeti gittikçe artar. Gündüz uyku hali bütün bedenini sarabilir ve zamanla baş ağrıları oluşmaya başlar ve şiddetlenir. Bireysel sağlığın korunabilmesi, ileri boyutlu uyku nöbetlerinin son bulması, kesik nefes alma probleminin sonuca bağlanması için kişiye özel testler uygulanır. Bu testler sırasında vücut pozisyonu dikkatlice incelenir. Beyin dalgaları takip edilir. Kişinin göz hareketi ve vücudun dengelenmesi izlenir. İleri boyutlu kalp krizi riski tespit edilir. Kronik olarak uykusuzluk problemi çekenler, horlama şikayeti gittikçe artanlar, uyku apnesi problemi yaşayanlar, huzursuz bacak sendromu vakası bulunanlar, uyurgezerlik ya da epilepsi hastalığı bulunanlar için uyku apnesi testi uygulanır. Hastanelerde ayrılmış özel odalarda uygulanan bu işlem ev rahatlığı konforunda Anadolu evde sağlık firması tarafından isteyen bireylere özel olarak sunulur.