Evde sonda takma hizmeti evde bakım süreci devam eden kronik hastalıklara yönelik sunulan bir hizmettir. Hastane ortamından ev ortamına taşınan ve yaşamsal faaliyetlerini ancak yatağa bağımlı olarak sürdürebilen hastalara yönelik uygulanır. Anadolu evde sağlık firması Sağlık Bakanlığından onay almış ve bu alanda uzmanlığı bulunan personel ekibi ile sonda takma ve çıkarma hizmetini sunar. Uygun fiyatlı bir politikayı benimsenerek hastane ortamında bulunamayan konfor ev ortamına taşınır. Hem hastanın konforu hem de hasta yakınlarının bu süreci daha kolay atlatabilmesini sağlayacaktır. Bireysel olarak sunulan ilgi hastanın daha çabuk iyileşmesini sağlarken bu alanda kurulan etkili iletişim sayesinde hasta yakınları düzenli olarak konu üzerine bilgilendirilir.

İstanbul İli ve çevre ilçelerinden sunulan evde sağlık hizmeti kapsamında sonda takma hizmeti idrar sondası ya da yemek sondası olarak iki farklı şekilde sunulur. Beslenme sonrası hizmeti tıp dilinde nazogastrik sonunda adı verilir. Ağız yolu ile beslenme faaliyetlerini gerçekleştiremeyenler mideye doğru uzanan bir tüp yardımı ile beslenmesini sağlar. Bu hizmetin sunulabilmesinde belirli aralıklarla sondanın değiştirilmesi temizlenmesi gerekir. Her bir sondanın farklı bir özelliği bulunur. Evde bakım hemşiresi bunun özelliğine dikkat ederek bölgenin daha steril ve konforlu şekilde korunabilmesini sağlar. Burada önemli olan sonda takma ve çıkarma işlemlerinde hastanın konforunu üst düzeyde tutabilmek ağrı ve acıyı azaltabilmektir. Beslenme sondası ücreti hakkında detaylı bilgi alabilmek ve bu hizmetten faydalanabilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık ve bakım hizmeti kapsamında sunulan evde sonda takma işlemlerinden bir diğeri ise idrar sondasıdır. Yatağa bağımlı olarak aktif olarak yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirenler için idrar kesesi içine yerleştirilen bir cihazı içerir. Burada hortumun takıp çıkarılması sırasında tüm evde bakım hemşiresi tarafından sunulur. Tıp alanında kullanılan iki farklı sonda bulunur. Silikon ya da kauçuktur. Her ikisinin maliyeti farklılaşır. Bu nedenle kullanılan idrar sondası ücreti değişiklik gösterir. Burada önemli olan bu alanda deneyimi bulunan bir kişi tarafından enfeksiyon riskini de göz önünde bulundurarak hizmet sunabilmektir. Uygulama sırasında kişinin sağlığı ve konforu ön plana çıkar. Evde sonda takma fiyatı uygulanacak işlemin süresine, kullanılacak malzemenin çeşidine göre farklılaşır. Genellikle idrar yolunda yaşanan tıkanıklık ya da darlık nedeniyle sürece yönlendiremeyen hastalarda ameliyat sonrasında, ayağa kalkamayanlarda, felçli hastalığı bulunup yatağa bağımlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürenlere ve yaşlılara yönelik uygulanır.