Yeni evlenecek olan çiftlerin bilmesi gereken evlilik taraması uygulamaları ileri süreçte çocuklara gen yoluyla aktarıma neden olabilecek hastalıkların önüne geçebilmeyi sağlar. Özellikle evlilik süreci öncesinde sağlık durumuna yönelik herhangi bir kalıtsal bozukluk olup olmadığı yapılacak tarama testleri ile ortaya konabilir. Kanunen de zorunlu hale getirilmiş olan bu testler Anadolu Evde Sağlık firmamız bünyesinde gerekli koşullar sağlanarak sırasıyla düzenli şekilde ve olması gerektiği gibi eş adaylarına uygulanır. Kişisel sağlık için herhangi bir şekilde bulaşıcı ya da kalıtsal bir rahatsızlık olup olmadığı ancak bu tarama testleri ile ortaya çıkacaktır. Bu yönüyle önemliliği bulunan testler oldukça uygun fiyatlar ile çiftlere sunulur.

Evlilik öncesi tarama testleri genellikle bulaşıcı ya da kalıtsal olarak gen yoluyla aktarıma neden olabilecek hastalık türlerinden oluşur. Bunların başında erken tanı ile ancak mümkün olabilecek ve tedavi sürecini kontrollü bir şekilde yürütmeyi destekleyecek hepatit ya da HIV virüsüdür. Ciddi şekilde önemli yan etkileri bulunan bu hastalığın riski ancak bu şekilde kontrol altına alınabilir. Standart bir şekilde tüm evlenecek çiftlere uygulanan belirli testler bulunur. Özellikle bunların başında Sifilis adı verilen kişinin evlenmeden önce yaptırması gereken bir test bulunur. Bu test evlendikten sonraki süreçte eşine bulaştırma riskini en aza indirmeyi sağlayacak kontrolleri içerecektir. Bu durumda gelecekte doğacak çocukta korunmuş olacaktır.

Evlilik öncesi tarama testleri içerisinde yaptırılması gereken zorunlu testler arasında hiv enfeksiyon testleri, hepatit b tarama testleri, sifiliz frengi testi, hepatit c tarama testi, kan grubu analizi ve tam kan sayımı testi ile Akdeniz anemisi testidir. Özellikle Akdeniz anemisi tehlikeli kan hastalıkları arasında bilinmektedir. Akraba evliliği yapacak olanlar için daha sık görülebilecek bu rahatsızlığın tespiti için muhakkak ki tarama testlerinden yararlanılmalıdır. Evlilik öncesindeki süreçte evlenecek çiftlerin bu konuya dikkate alması ileri boyutlarda hücre yoluyla çocuğa aktarım riskini azaltır. İstanbul ve çevre bölgelerden bizlere ilet ulaşabilir 7/24 aktif telefon hattı üzerinden evlilik taraması uygulamaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.