SMA genetik bir hastalıktır. Anne ya da babadan çocuğa geçebilen ve gen yoluyla aktarılan bir özelliktir. SMA taşıyıcılık testi anne ya da babadan herhangi birinde çocuğa bu genin aktarılma durumu olup olmadığına tespit edilmesinde kullanılır. SMA genetik testi fiyatı firmamız tarafından uygulanan ve kısa sürede sonuçları alınabilen bir özelliğe sahiptir. Fiyat hakkında net bir bilgi çiftlerden herhangi birine ya da her ikisine uygulanacak olan test sürecine göre değişim gösterebilir. Test uygulaması yapıldıktan sonra pozitif bir vaka ile karşılaşılırsa tedavi süreci başlatıldığı anda fiyatlar değişebilir. Bu anlamda net bir fiyat elde edebilmek için iletişim hattı üzerinden firma yetkililerini arayarak bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Kısa sürede randevu talebiniz işleme alınır. Belirlenmiş gün ve saatte hizmetimiz sağlık elemanlarımız tarafından sizlere sunulur.

SMA hastalığında genetik testi uygulanırken aile sağlığı merkezlerinden yararlanabilir. Ancak daha steril ve konforlu bir ortam isteyenler için Anadolu Evde Sağlık firması tarafından bulunduğunuz yere gelinerek kan testi örneği alınır. Taşıyıcılık testinde alınan örnekler laboratuvara iletilerek 15 gün içerisinde net bir bilgi çiftlere iletilir. Öncelikle erkekten alınacak kan testi örneği doğrultusunda bir plan belirlenecektir. Eğer taşıyıcılık riski bulunursa kadın adaydan da tekrar kan testi örneği alınacaktır. Buna göre çocuk sahibi olup olmama noktasında bir plan oluşturulabilir.

SMA testi uygulamaları sonrası pozitif çıktığında bireylerin yapılması gerekenler net olarak firmamız tarafından iletilir. Bu süreçte her an çiftin yanında olmak prensibimiz gereği benimsediğimiz bir kuraldır. İlk olarak yapılan şey her iki tarafta da sma fark edilmişse ve çiftler yine de çocuk sahibi olmak istiyorlarsa tüp bebek tedavisi önerilir ve bu anlamda tekkekilere başlanır. Tüp bebek tedavisi görmek isteyen çiftler için başlatılan süreçte SGK kapsamında tedavi süreci ücretsiz olarak başlatılabilir. Sağlık Bakanlığından onaylı olarak sürdürdüğümüz sağlık hizmetinden bizlere İstanbul ve çevresinden ulaşabilirsiniz. Kısa sürede sizlere test sonuçlarını ileterek sürecin hızla sonuçlandırılmasını sağlamaktayız. Bizlere iletişim hattımız üzerinden ulaşabilir, SMA genetik testi fiyatı hakkında bilgi almak için randevu talebinizi iletebilirsiniz.